Kaip koronavirusas pasitarnaus Kinijos autoritarinio režimo įtvirtinimui? 

Kovai su COVID-19 – liga, kurią sukelia naujasis koronavirusas, pasirodęs Uhane 2019 metų gruodžio mėnesį – Kinija pasirinko drakonišką kelią. Vyriausybė pradėjo „liaudies karą“ prieš virusą, uždarė miestus ir provincijas ir stengėsi išnaudoti savo milžinišką pramonės kompleksą, siekdama apriboti viruso plitimą.
Kinijoje siaučiantis koronavirusas
Kinijoje siaučiantis koronavirusas / „Scanpix“/„SIPA“ nuotr.

Po kelių savaičių, kai infekcijų ir mirčių skaičius vis augo, matome, bent jau pagal oficialius Kinijos vyriausybės duomenis, kad viruso plitimas pradėjo mažėti.

Kinijos vyriausybė, siekdama sulaikyti virusą ir kovoti su juo, įgyvendino daugybę aukštųjų technologijų sprendimų kartu ribodama gyventojų judėjimą. Pirmiausia, bendradarbiaudama su Hangdžou savivaldybe, kurioje yra ir „Alibaba“, ir „Ant Financial“ būstinė, ji sukūrė ir plačiai pritaikė sveikatos priežiūros kodeksą „Alipay Health Code“, kurį sukūrė „Ant Financial“, pagrindinė kompanija, priklausanti technikos milžinei „Alibaba“. Kaip „The New York Times“ pranešė viename straipsnyje, programėlė siunčia vartotojo duomenis – įskaitant buvimo vietą ir identifikavimo kodų numerius – policijai ir kitoms institucijoms.

Neatsilieka ir kitas Kinijos technologijų milžinas „Tencent“, kuriam priklauso „WeChat“, bendradarbiaujantis su vyriausybe dėl skaitmeninės sveikatos (ir stebėjimo) sistemų, kurios siunčia panašią informaciją, tobulinimo. 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis