Kaip sumažinti eismo įvykių skaičių: kelyje žūsta daugiau nei miršta nuo virusų

Kai kurios žmonių mirčių priežastys be vargo atkreipia visuomenės dėmesį. Pasaulio naujienos mirgėjo pranešimais apie paukščių gripą, Ebolos ir Zikos virusus, ir buvo dalijama daugybė patarimų keliautojams, kaip apsisaugoti nuo šių grėsmių.
Mergina ir augintis automobilyje
Mergina ir augintis automobilyje / 123RF.com nuotr.

Lėktuvo katastrofos sulaukia milžiniško atgarsio ir būna išsamiai tiriamos. Vėžio, širdies ligų ir ŽIV/AIDS tyrimai šiandien pritraukia milijardus dolerių.

Deja, vienas didžiausių žudikų sulaukia stebėtinai mažai vyriausybių, žiniasklaidos ar plačiosios visuomenės dėmesio.

Autoįvykiuose 2016 metais žuvo 1,35 milijono žmonių (tai paskutiniai metai, apie kuriuos yra Pasaulio sveikatos organizacijos duomenų) grubiai skaičiuojant, autoavarijose žūsta 3698 žmonės per dieną. Eismo įvykiai dabar yra didžiausias pasaulyje 5–29 amžiaus žmonių metų žudikas, pralenkiantis bet kokią ligą ir metinių aukų skaičiumi viršijantis viso pasaulio ginkluotus konfliktus.

Aukų skaičius ir toliau auga: per trejus metus, nuo 2013 iki 2016 metų, jis padidėjo iki 100 000. Čia neįskaičiuojami iki 50 milijonų žmonių, kurie kiekvienais metais sužeidžiami su motorinėmis transporto priemonėmis susijusiuose incidentuose (kai kurių sužeidimai – sunkūs), bet vis dėlto išgyvena. Apskaičiuota, kad ekonominiai nuostoliai sudaro tris procentus viso pasaulio BVP. 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų