„The Atlantic“: kokias galias įgautų JAV prezidentas, paskelbęs nepaprastąją padėtį?

Per keletą savaičių, likusių iki 2018 m. kadencijos vidurio rinkimų prezidentas Donaldas Trumpas peržvelgė savo priemonių arsenalą bandydamas rasti veiksmingiausių būdų garantuoti balsų respublikonams. Didžioji jo ginklų dalis buvo retorinė, sudaryta iš melo ir tikrovę iškraipančių pareiškimų derinio.
Donaldas Trumpas Londone
Donaldas Trumpas Londone / „Scanpix“/„PA Wire“/„Press Association Images“ nuotr.

Tvirtinimai, kad kiekvienas kongreso narys demokratas pasirašė „atvirų sienų“ įstatymo projektą (to nepadarė nė vienas), kad liberalai kursto smurtauti nusiteikusias „gaujas“ (jie to nedarė), kad 10 procentų mokesčių sumažinimo viduriniajai klasei įstatymas bus kažkaip priimtas, kol Kongresas atostogaus (taip neįvyko). Tačiau pasitaikė ir agresyvesnių nei retorika priemonių – nevaržomo naudojimosi prezidento valdžia ir grasinimu piktnaudžiauti ja. Trumpas išsiuntė tūkstančius karių į pietinį pasienį terorizuoti beviltiškoje padėtyje esančių Centrinės Amerikos migrantų, pranešė apie ketinimus panaikinti konstitucinę su gimimu JAV teritorijoje įgyjamos pilietybės garantiją ir tviteryje pareiškė, kad teisėsaugai buvo „griežtai įsakyta“stebėti, ar nebus užfiksuota „NELEGALAUS BALSAVIMO“ atvejų.

Šios priemonės nedavė rezultatų, ir Trumpas greičiausiai padarys išvadą, kad jos buvo pernelyg švelnios. Kiek toli jis pasiryš eiti 2020 m., kai balsavimo lapeliuose bus jo paties vardas, ar net anksčiau, jei jam bus pareikšta apkalta, inicijuota demokratų?

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų