Po neramių metų ekonomika stabilizavosi ir pasaulio neištiko antroji Didžioji depresija. Svarbiausias šiuo atveju buvo atsakomosios reakcijos, o ne pradinio šoko mastas. Pasak Tufto universiteto tarptautinės politikos profesoriaus Danielio Dreznerio, sistema suveikė.
Koronavirusas, sukeliantis ligą, dabar vadinamą COVID-19, gali būti dar vienas šimtmetį paženklinsiantis įvykis. Jei pasitvirtins niūriausios su COVID-19 susijusios prognozės, pasaulis susidurs su viena baisiausių šių dienų taikos meto krizių.
Deja, ši krizė kyla esant niūriam politiniam klimatui, panašesniam į vyravusį praėjusio amžiaus ketvirtąjį dešimtmetį, kai daugelis vyriausybių vykdė nacionalistinę politiką, tokią kaip „Smoot-Hawley“ tarifas, o tarptautinis bendradarbiavimas buvo labai ribotas.
Pastarąjį dešimtmetį pasaulyje girdima vis daugiau autoritarinių, nacionalistinių, ksenofobinių, vienašališkų, antiinstitucinių ir diletantiškų kalbų. Dabartinė politinė ir geopolitinė padėtis visuotinę krizę tik paaštrino, o ne stabilizavo.