Koronaviruso katastrofa Irane: baugina visuomenę ir kelia grėsmę vyriausybei

Įsivaizduokite štai tokią šventą, bet labai nehigienišką sceną: piligrimai iš keliolikos šalių susitinka viename mažame mieste. Jie apsistoja ankštuose viešbučiuose, naudojasi bendrais tualetais ir visi kartu valgo.
Moterys su kaukėmis Teherano gatvėse.
Moterys su kaukėmis Teherano gatvėse. / „Scanpix“/AP nuotr.

Jų svarbiausias ritualas – aplankyti vienos moters, šventojo vyro sesers, kapą, ir išreikšti sielvartą dėl jos ir artimųjų mirties. Sielvartas čia labai svarbus: kiekviena ašara, pasak vienos tradicijos, pomirtiniame gyvenime pavirs perlu. Prie rojaus vartų angelas už išlietas  ašaras žmonėms įteiks perlų kibirą, kuris taps jų apdovanojimu už ištikimybę. Tačiau kol kas kūno išskyros liejasi laisvai, retkarčiais nubraukiamos plikomis rankomis, o minia vis tankėja.

Pats kapas apjuostas metaline tvora, ir raudantys piligrimai siekia jo, kišdami pirštus pro strypus, ir daugelis prisispaudžia veidais prie tvoros, ir metalą plonu sluoksneliu padengia iškvepiami garai. Kai kurie žmonės užtrunka kelias minutes, kiti – vos kelias sekundes. Per tą pačią dieną ankšta erdve praeina tūkstančiai piligrimų. Visi jie kvėpuoja tuo pačiu oru, liečia tuos pačius paviršius ir keičiasi naujomis, egzotiškomis ligomis.

Šis miestas yra Komas, esantis Irane, ir neseniai vietos sveikatos pareigūnas Irano televizijoje paskelbė, kad koronavirusas bendruomenėje plinta žaibo greičiu. Padėtis, jo teigimu, yra niūri.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų