Trečiadienį Dmitrijus Medvedevas buvo nebe pirmą kartą vos neužmingąs prezidentui V.Putinui skaitant metinį kreipimąsi. Bet staiga išsibudino, kai išgirdo pluoštą pasiūlymų, kaip reformuoti Rusijos konstituciją.
Bene svarbiausia iš V.Putino pateiktų vizijų – parlamento įgaliojimų sustiprinimas. Siūloma būtent parlamentui suteikti teisę rinkti premjerą ir ministrus – dabar juos skiria prezidentas.
Tada įvykiai jau vijo vienas kitą. Nepraėjus nė trims valandoms premjeras D.Medvedevas atsistatydino, o netrukus V.Putinas pasiūlė paskirti jo įpėdiniu 53-ejų Michailą Mišustiną – Rusijos federalinės mokesčių tarnybos vadovą.
Ketvirtadienį, nepraėjus nė parai, Valstybės Dūma jau patvirtino M.Mišustino kandidatūrą į premjerus, o prezidentas jį paskyrė.
„Manau, kad Putinas galutinai užkirto kelią kalboms, jog jis ruošiasi baigti politinę veiklą ir tapti „Pirmuoju pensininku“. Dabar jis vertins situaciją“, – 15min teigė M.Galeotti, neatmetantis galimybės, kad Rusija naują prezidentą gali turėti ir prieš 2024-uosius, kai baigsis V.Putino kadencija.
Pats prezidentas dabar turi daugiau nei ketverius metus apsispręsti, kur „nusileisti“ – ar sustiprintų galių Valstybės Taryboje, ar kokioje nors kitoje institucijoje.
Tad, kaip sako M.Galeotti, reiktų kalbėti ne apie „Rusiją po Putino, o apie Rusiją po Putino kaip prezidento“.