Būtų nuostabu, jei ši tema nebūtų tapusi naujo JAV demokratų partijos bei jų kandidato į prezidento postą Joe Bideno žodžių karo su dabartiniu Amerikos vadovu Donaldu Trumpu protrūkio pretekstu. Ypač, kai pirmasis apie tai pranešęs dienraštis „The New York Times“ be žinios apie pačią JAV žvalgybos gautą informaciją paskelbė ir tai, jog D.Trumpas buvo supažindintas, bet esą nieko nesiėmė.
D.Trumpas buvo supažindintas, bet esą nieko nesiėmė.
D.Trumpas, aišku, tradiciškai pareiškė, jog nė „viena JAV administracija niekada nebuvo tokia griežta Rusijos atžvilgiu“ kaip jo. Taip pat jis paneigė, kad buvo informuotas apie tokią žvalgybos informaciją.
Tačiau JAV karių gyvybės yra per daug svarbus klausimas, kad vien to užtektų net ir ne rinkimų kampanijos metu, o dabar juk JAV jau tiesiog verda rinkimų kovos katile.
Demokratai, žinoma, dar kartą nepraleido progos įvairiausiais būdais ir formomis paskelbti, koks netinkamas vadovauti Amerikai yra D.Trumpas. Tačiau ne tik demokratai, bet ir kai kurie respublikonai pareikalavo viską iki galo išsiaiškinti.
Vis dėlto šis rašinys nebus apie JAV rinkimų kampaniją ar D.Trumpo ir jos oponentų kovą. Todėl palikime šias JAV vidaus batalijas nuošalyje ir pabandykime atsakyti į klausimą, ar Rusija nebus peržengusi ribos, už kurios jos įtraukimas į terorizmą remiančių valstybių sąrašą (su visomis iš to išplaukiančiomis pasekmėmis) jau nebėra toks neįsivaizduojamas, kaip galėtų atrodyti.