M.Matulaitytė-Feldhausen: Aš esu feministė, ir man dėl to yra šiek tiek nesmagu

Feministe Lietuvoje būti nelengva, dar ir kaip nelengva. Kita vertus, Lietuvoje yra apskritai nelengva būti, bet čia jau kita tema.
Milda Matulaitytė
Milda Matulaitytė / Asmeninio albumo nuotr.

Likimas man lėmė būti ir gyventi tarp dviejų šalių, tiesa, dar šiek tiek užkabinant ir trečiąją, todėl per gerus du dešimtmečius turėjau puikių galimybių palyginti, ką reiškia būti feministe Lietuvoje ir Šveicarijoje, Vokietijoje.

Tiesa, man vis dar nėra aiški pati feminizmo idėja apskritai. Pala pala, nepulkit svaidyti akmenų ir manęs kaip nors negražiai vadinti. Supraskite mane teisingai – teorinė feminizmo idėja man labai aiški, bet va praktikoje? Pastaruosius du dešimtmečius gyvenau vienoje turtingiausių pasaulio šalių, kurioje visgi „trijų K raidžių mentalitetas“ stropiai perduodamas iš kartos į kartą.

Kas yra tos trys „K“, klausiate? Kinder, Küche, Kirche arba išvertus: vaikai, virtuvė, bažnyčia, kurios turėjo aiškiai apibrėžti moters vaidmenį vokietakalbėje erdvėje. Feminizmas, moterų judėjimas, tąsias tris „K“ šiek tiek pakoregavo ir dabar vietoje Kirche (bažnyčia) atsirado „karjera“. Aha. Na, gerai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis