Penkiasdešimt pavydo atspalvių: kokios spalvos yra jūsų pavydas šiandien?

Apie pavydą garsiai kalbėti nepriimtina – pavydas yra traktuojamas kaip visiškas blogis, ir vargiai rasite žmogų, kuris nuoširdžiai prisipažintų iš tikrųjų pavydįs. Atvirkščiai, gero tono požymis reikalauja džiaugtis su kitu ar už kitą, bet ne pavydėti. Ir vis tik žmonės pavydi.
Pavydas
Pavydas / 123RF.com nuotr.

Lietuviai norėdami pavydą sušvelninti, jį tarsi sumenkinti ir suteikti kažkokių gerųjų savybių, šiam reiškiniui priskyrė spalvas: kartais jie pavydi „juodai“, suprask, kad tau nerealiai pasisekė, taip norėčiau ir aš; baltas pavydas yra apskritai „geruolis“, signalizuojantis, kad tokiu pavydu pavydėdamas jūs priešpriešais stovinčiajam linkite tik gero.

Kartais dar mes pavydime „pačiu geriausiu pavydu“, na, o tikriausiai kažkam pavydėdami „pačiu blogiausiu pavydu“ mes tai diplomatiškai nutylime? Juk jei egzistuoja „gerasis“, tai šalia jo kažkur turi būti ir „blogasis“ pavydas.

Vokiečiai pavydėdami net „pageltonuoja“, šveicarai pavydą laiko bendra tautos yda, kuri yra ypač plačiai paplitusi, o prancūzai pavydą priskiria vienai blogiausių žmogaus charakterio savybių.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis