M.Matulaitytė-Feldhausen: šveicariškų laikrodžių mitas, arba Kas šveicarams gamina jų laikrodžius?

„Bepigu tiems šveicarams, kai tokius laikrodžius turi“, – sako tūlas lietuvis ir jis tikrai taip mano. Jis dar mano, kad šveicarui jo laikrodį kažkas sugalvojo, sukūrė, atnešė, o dabar šveicaras tik sėdi prabangiose, blizgiose parduotuvėse, pardavinėja tuos beprotiškai brangius laikrodžius turistams, o paskui tempia pinigus namo maišais ir grūda po čiužiniu.
Milda Matulaitytė-Feldhausen
Milda Matulaitytė-Feldhausen / Asmeninio albumo nuotr.

Paskui prisiperka visokių leksusų ir puikuojasi prieš visą pasaulį. Lietuvis niekaip nenori girdėti, kad Šveicarija kažkada buvo ypač skurdi šalis – pabrėžiu – ypač skurdi šalis su ne visai šviesia praeitimi.

Turgaus aikštėje aukcionuose pardavinėjami, prievartaujami ar kaip daiktai mainomi vaikai, seksas su karvėmis, masinis ūkininkų skurdas, iki luošumo mušami, tvartuose laikomi, badu marinami vaikai – visa tai irgi yra dabar ypač turtingos šalies istorijos dalis. Ir dėlto ši šalis sugebėjo ne tik kad išlipti iš baisaus skurdo, tačiau tapti viena turtingiausių pasaulio valstybių, pasauliui siūlančių ne tik gražius vaizdus pro langus, tačiau ir tobulai išvystytą ir pasaulyje pirmaujančią farmacijos pramonę ar brangiausius pasaulyje laikrodžių prekinius ženklus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai