Jaučiatės pažeidžiamas? Jūs toks ne vienintelis. Vienas iš šiandieninės koronaviruso pandemijos rezultatų yra sustiprėjęs mūsų pažeidžiamumo jausmas. Staiga mes visi skausmingai aiškiai supratome, kaip viskas trapu – mūsų sveikata, darbas, institucijos, gyvenimo būdas. Pandemija privertė mus apmąstyti labai nelinksmus įvykius ir šitokiu būdu užkabino labai giliai išrėžtą mūsų psichologinės architektūros griovelį.
Pasirodo, mes esame biologiškai „suprojektuoti“ taip, kad pastebėtume grėsmes ir „užuostume“ galimas nelaimes. Vadinamasis smegenų polinkis į negatyvumą (angl. negativity bias) mums išsivystė todėl, kad mūsų protėviams nepastebėti grėsmės (pavyzdžiui, pražiopsoti artėjantį plėšrūną) buvo rizikingiau nei išsigąsti netikro pavojaus (jei tas plėšrūnas pasirodytų besąs tik šešėlis). Pavojingoje aplinkoje išgyvena budriausieji.
Nors technologijos ir medicinos pažanga padarė mūsų šiuolaikinę aplinką žymiai saugesnę nei toji, kurioje gyveno mūsų protėviai, mūsų smegenys išlaikė savo senąją sąrangą. Tai mums suteikia ir tam tikrų pranašumų.