Didžiausia jo baimė yra ta, kad rinkimus prižiūrintis gali netyčia įjungti grobikišką programos dalį (angl. ransomeware). Ransomeware – tai kenksmingi kodo bitai, kurie užkoduoja duomenis ir dokumentus, taip iš esmės užrakindami sistemą, tada mainais už raktą reikalaujama pinigų.
Panaši kenkėjiška programa, pavadinta „NotPetya“, buvo taikoma 2017 metais Ukrainoje. Tik Rusija tuo metu nenorėjo reikalauti iš Ukrainos pinigų, o tiesiog pakenkti šaliai. „NotPetya“ sunaikino 10 procentų šalies kompiuterių, išjungė bankomatus, telefonų tinklus ir bankus. (JAV gerai žino „NotPetya“ galimybes, nes ši programa buvo paremta įrankiu, kurį sukūrė JAV Nacionalinės saugumo agentūra ir kuris buvo iš jos pavogtas.)
Jei rusai panaudotų tokią kenkėjišką programą rinkėjų registracijos duomenų bazėse, jie galėtų sujaukti visus rinkimus, nes taptų neįmanoma nustatyti, kas balsavo ir kur balsavo.
Tačiau Rusijai net nereikia rizikuoti rengiant tokį niokojantį išpuolį. Ji gali tiesiog įlįsti į rinkėjų registracijos duomenų bazes, kurios pilnos spragų, panašių į tas, kurias aptiko J.Cable'as. Toks įsikišimas gali sukelti rimtų sutrikimų. Pavyzdžiui, piratai gali sukeisti adresų skaitmenis, kad rinkėjų asmens tapatybės dokumentai nebeatitiktų oficialių įrašų. Kai žmonės atvyks į rinkimus, jie greičiausiai vis tiek galės balsuoti, tačiau dėl painiavos ir papildomų dokumentų tikrinimų susidarytų ilgos eilės ir kiltų įtarimas dėl rinkimų sklandumo ir patikimumo.