Pasvarstymai po G.Floydo mirties: Amerikai nereikia bijoti sukrėtimų – jie gali reikšti naują pradžią

Dabar JAV ypač įtemptas laikotarpis. Štai, ką šiuo metu matome: policijos brutalumas, rasizmas, nirštantis ir grasinantis panaudoti jėgą prieš taikius protestuotojus prezidentas ir Gynybos departamento vadovybė, sutikusi su idėja naudoti kariuomenę partiniams tikslams. Ir visa tai tebesiaučiant pandemijai.
Amerika
Amerika / Brandon Mowinkel nuotr./ Unsplash nuotr.

Autokratų valdomos valstybės iš mūsų šaiposi, o draugai mūsų gailisi. Tarptautinių santykių tarybos vadovas JAV laiko „blėstančia galybe“. Kai kurie amerikiečių komentatoriai lygina protestus su sukilimais prieš Artimųjų Rytų diktatorius, nes abiem atvejais protestuotojai mano, kad, kaip teigė rašytojas Stevenas A.Cookas, „valstybės politinės institucijos ir vyraujančios socialinės santvarkos susijungė, kad nuplėštų jų orumą“. Amerikos diplomatams akivaizdžiai labai sunku pateisinti mūsų šalį kaip tebefunkcionuojančią ir demokratinę.

Dabar regime, kaip Amerika tampa geresnė, nei buvo.

Štai kaip galime tai padaryti: pripažindami, kad dabar regime, kaip Amerika tampa geresnė, nei buvo. Kad būtent taip atrodo socialiniai pokyčiai Amerikoje – gąsdinantys, prieštaringi ir kartais net nuspalvinti smurtu. Taip buvo visada. Kaip kadaise rašė JAV poetas Robertas Pinsky, „Amerikos kultūra, su kuria aš susidūriau, atrodo tokia pilna įvykių, tokia dinamiška, kartais tokia brutaliai veržli, kad standartiniai modeliai jai netaikomi“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai