„Quartz“: du nauji politiniai trileriai – mūsų paranojos kupino laikmečio atspindys

Paaiškėję nauji faktai, susiję su Donaldo Trumpo ir Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio telefoniniu pokalbiu, kelia rimtų klausimų apie tam tikrų suinteresuotų asmenų bandymus suteikti išorės jėgoms galimybių kištis į JAV vidaus reikalus. Dėl bręstančio apkaltos skandalo informatoriai ir sąmokslų atskleidėjai vėl tampa populiaria tema.
„Vieša paslaptis“
„Vieša paslaptis“

Vienoje režisieriaus Gavino Hudo 2019 m. sukurto filmo „Vieša paslaptis“ scenoje žurnalistas Martinas Brightas (Matas Smithas) požeminėje automobilių stovėjimo aikštelėje susitinka su informatore. „Labai gili gerklė“, – drąsiai komentuoja jis, darydamas užuominą į pagarsėjusį informatorių aštuntajame garsiai nuskambėjusiame dešimtmetyje Votergeito sąmoksle, kuris sužlugdė tuometinį JAV prezidentą Ričardą Nixoną. Jo informatorė parodo savo mobilųjį telefoną: „Čia nėra signalo“, – atsako ji, taip atskleisdama tikrąją priežastį, dėl kurios pasirinko susitikimo vietą.

Šia viena scena filmas, kurio veiksmas vyksta 2003 m., atiduoda duoklę savo šaknims ir drauge atkreipia žiūrovo dėmesį į XXI amžiaus pradžios šnipinėjimo technologinį kontekstą. Skaitmeniniame amžiuje baimė, kad esi stebimas, įgauna naujų spalvų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos