Vėliau, jau suaugęs ir gyvendamas drauge su bendraamžiais nuomojamame būste, jis jautė panašų šeimyniškumo jausmą su buto draugais, tačiau pastovumo jau nebebuvo. Jo buto draugai susirasdavo antrąsias puses, susilaukdavo vaikų ir nutoldavo. D.Jay visada norėjo savo šeimos ir vaikų. Ir beveik tiek pat ilgai žinojo, kad negalės jos sukurti įprastu būdu.
D.Jay yra Aseksualų matomumo ir švietimo tinklo (angl. Asexual Visibility and Education Network, AVEN) įkūrėjas ir vienas iškiliausių aseksualų judėjimo veikėjų. Aseksualūs žmonės nepatiria seksualinės traukos, nors daugelis iš jų turi lytinių santykių ir užmezga romantinius ryšius. D.Jay įkūrė AVEN 2001 metais, būdamas privataus „Wesleyan" universiteto pirmakursis ir nuo to laiko aktyviai aiškina visuomenei aseksualumo reiškinį, kalba renginiuose ir duoda interviu žiniasklaidai. Vaikinui augant ir bręstant, jam kilę klausimai peržengė tapatybės ir lytinio potraukio klausimus ir pakrypo tėvystės ir šeimos gyvenimo temų link.
Tai, kaip atsiranda vaikai, D.Jay niekada nebuvo problema, jis buvo apsvarstęs ir laikinos globos ir įvaikinimo galimybes. Problema buvo ta, kad jis ne tik norėjo vaikų, bet taip pat ir norėjo, kad vienas iš tėvų padėtų jam auginti tuos vaikus, tačiau nesidomėjo romantiniais santykiais pagrįsta partneryste. Prieš imant svarstyti galimybę tapti vienišu tėčiu, jam buvo įdomu, ar gali būti ir kitų būdų sukurti šeimą.