Vienuolika klausimų: Stanislovas Buškevičius

Prieš Seimo rinkimus 15min.lt nusprendė užduoti vienuolika klausimų visų šešiolikos rinkiminių sąrašų lyderiams. Vieni klausimai rimti, kiti – dar rimtesni, nes net keisčiausi klausimai, jeigu pašnekovas į juos yra priverstas atsakyti ekspromtu, atskleidžia jo asmenybę labiau, negu iš anksto parengtas ilgas ir išdailintas monologas.
Stanislovo Buškevičiaus šaržas
Stanislovo Buškevičiaus šaržas / Dailininkas Gintaras Jocius/www.ginart.com

Visiems pašnekovams buvo užduodami tie patys klausimai ir skiriamos ne daugiau, nei trys minutės atsakymams. Nė vienam politikui klausimų sąrašas nebuvo pateiktas iš anksto, tad tie, kurie neišdrįso atsakyti nesiruošę, galbūt sutiks tai padaryti po ketverių metų.

15min.lt taip pat paprašė visų apklaustų politikų trimis „už“ punktais ir trimis „prieš“ punktais pateikti savo partijų rinkiminių programų santraukas.

Šiandien pateikiame penkioliktojo rinkiminio sąrašo lyderio, partijos „Jaunoji Lietuva“ pirmininko Stanislovo Buškevičiaus atsakymus į 15min.lt klausimus (kalba netaisyta).

 

Kalbino Evelina Butkutė/15min.lt 

 

1. Kiek parlamentarų dirba Seime? (teisingas atsakymas – 141)
– Iš viso teoriškai turi būti 141, o kiek dirba, aišku, tai turi nuspręsti rinkėjai.

2. Kokio dydžio turėtų būti mokytojo atlyginimas?
– Na, aš manau, kad mokytojo atlyginimas turėtų būti... jeigu įvertinus dabartinių... dabartinių kainų šuolį, ir kad išgyventi galėtų mokytojas, ir ne tiktai mokytojas, tai aš galvoju, kad turėtų gauti į rankas tris su puse tūkstančio. Dabar vidutinis atlyginimas yra berods 1800, tai, reiškia, turi būti apie... apie 2000. Bet šiuo metu, o ateityje jis atitinkamai turi kilti. Dabar jis atsilieka ir jis turi pasivyti šitą lygį.

3. Kodėl pasaulyje tiek daug nelaimingų žmonių, jeigu yra Dievas?
– E... galiu atsakyti: Dievas sukūrė pasaulį ir sukūrė žmones, bet jisai davė jiems laisvę, kad jie pasi... pasirinktų – gėrį arba blogį, tai nuo to priklauso pomirtinis gyvenimas. Dievas... Dievas davė žmonėms laisvę. Jisai juos sukūrė ir davė laisvę.

4. Ką darote, kad sustabdytumėte globalinį atšilimą?
– Ką darau, kad aš sustabdyčiau globalinį atšilimą? Galėčiau pasakyti, kad... Na, pirmiausia turėtume pereiti prie ekologinių variklių, aš, pavyzdžiui, esu asmeniškai pasiūlęs, kad būtų automobiliai, autobusai – transporto priemonės – varomos naujomis, reiškia... vandeniliu, pavyzdžiui. Hibridiniai varikliai. Bent jau nuo to pradėti. Taip pat reikėtų diegti naujausias technologijas, ir tos įmonės, kurios diegtų naujausias technologijas, tie moksliniai tyrimo institutai, kurie tai atrastų, būtų sudaromos mokestinės lengvatos, atleidžiami nuo... e... nuo mokesčių. Ir svarbiausia, kad daug ką... atkreiptume dėmesį ir, reiškia, populiarintume atsinaujinančius energijos šaltinius, savaime atsinaujinančius.

5. Kodėl algos mokamos vokeliuose, o ne maišeliuose? Kas pirmas tai sugalvojo?
– E... aš manau, kad... e... kadangi e... vokeliuose yra patogiau, nes yra maži atlyginimai. Jeigu būtų didesni atlyginimai, tai dėtų į maišelius.

6. Kas yra Turkijos sostinė? (teisingas atsakymas – Ankara)
– Turkijos sostinė, aišku, yra Ankara.

7. Su kokiomis valstybėmis Lietuva turėjo sienas 1930-aisiais? (teisingas atsakymas – su Latvija, Lenkija ir Vokietija)
– Na, be abejo, su Latvija. Taip pat turėjo sieną su Vokietija. Na ir, aišku, su Sovietų sąjunga ir su Lenkija. Latvija, Vokietija, Sovietų Sąjunga ir, reiškia, turėjo... tai yra... e... tai... tai yra ne su Sovietų... Trisdešimt devintais, turite omeny? (Trisdešimtaisiais.) Trisdešimtaisiais metais turėjo sieną su Lenkija, o ne su Sovietų Sąjunga. Kada trisdešimt devintais metais buvo okupuota... Ne okupuota, bet reiškia, buvo Lenkija kartu pasidalinta su... su... su Vokietija Lenkija, tada, reiškia, rusai dalį užėmė Lenkijos, dalį hitlerinė Vokietija. Va tada taip, ir įsileistos buvo bazės. O trisdešimtais – ne, trisdešimtais turėjo su trim – Lenkija, Latvija ir Vokietija.

8. Kuo užsiimsite, jeigu nedirbsite Seime?
– Galvosiu. (Apie ką?) Kuo užsiimti.

9. Kada paskutinį kartą važiavote troleibusu ir kiek kainuoja vienkartinis bilietas?
– Na... jį... jį nusipirkti kainuoja kioske litas dešimt. Paskutintą kartą važiavau, galbūt, prieš dvi dienas.

10. Pabaikite sakinį: „Po Seimo rinkimų Lietuvoje...“
– ... bus tas pats, jeigu nebūsiu aš Seime.

11. Kas pirmiau atsirado ir kodėl: višta ar kiaušinis?
– Na, žinote, į šitą klausimą filosofinį atsakyti neįmanoma, kadangi, e... kaip jau minėjau, Dievas sukūrė žmogų ir pasaulį. O... žmogaus protas yra toks, kad jis neaprėpia, e... negali suvokti, kadangi jis yra ribotas protas, negali suvokti e... pačio pasaulio atsiradimo... atsiradimo. Jis gali tikėti, jis negali šito suvokti, kadangi protas toksai yra – ribotas. O... jis negali būti tolygus Dievui. Dievas yra Dievas.

 

S.Buškevičius apie partijos „Jaunoji Lietuva“ siekius

Partija „Jaunoji Lietuva“ yra UŽ:

  1. socialinį teisinguma;
  2. tai, kad didžiuotumėmės esą lietuviai.

Partija „Jaunoji Lietuva“ yra PRIEŠ:

  1. korupciją;
  2. politikų melavimą.

 

Valdemaros astrologinę pranašystę S.Buškevičiui skaitykite čia.


 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų