Pataisą konservatorius inicijavo po to, kai Klaipėdos miesto apylinkės teisme pradėtas nagrinėti Klaipėdos apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos skundas jo atžvilgiu.
Mokesčių inspektoriai Seimo narį E.Jurkevičių kaltina pažeidus Politinių partijų ir politinių kampanijų finansavimo bei finansavimo kontrolės įstatymą, kuris numato, kad politinės partijos ar jos kandidato politinei kampanijai surinktos lėšos gali būti skirtos tik politinei veiklai finansuoti. Tuo tarpu parlamentaras lėšų likutį - 881 litą - kaip labdarą pervedė Klaipėdos apskrities žmonių su fizine negalia alternatyvaus meno centrui.
Šiuo metu įstatymas numato, jog politinės kampanijos dalyvis, išskyrus politines partijas, jų keliamus kandidatus ar kandidatų sąrašus, nepanaudotas lėšas turi perduoti turinčiam teisę teikti labdarą juridiniam asmeniui, o šis šias lėšas privalo panaudoti labdarai. Politinės partijos, jų keliamų kandidatų ar kandidatų sąrašų nepanaudotos lėšos gali būti skirtos tik politinei veiklai finansuoti.
E.Jurkevičius siūlo pataisą, kuri leistų nepanaudotas lėšas perduoti juridiniam asmeniui, galinčiam gauti paramą ar teikti labdarą. Tačiau pataisa siūloma tik savarankiškai išsikėlusiems politinės kampanijos dalyviams. Todėl E.Jurkevičius, kurį Seimo rinkimuose vienmandatėje Baltijos rinkimų apygardoje iškėlė TS-LKD, šiuo atveju į savo teikiamos pataisos teisinio reguliavimo rėmus nepatektų.
BNS paklaustas, kodėl teikia pataisą, kuri nesprendžia jį papiktinusios kolizijos, konservatorius tvirtino priešingai - esą jis rinkimuose dalyvavo vienmandatėje apygardoje kaip nepriklausomas kampanijos dalyvis, todėl, pagal siūlomas pataisas, tokiu atveju jam būtų neprivalu grąžinti lėšų partijai, galėtų aukoti labdarai.
Tačiau VRK Politinių partijų ir politinių kampanijų finansavimo kontrolės skyriuje patvirtino, jog minėta įstatymo nuostata numato, jog kandidatai, nors ir savarankiški politinės kampanijos dalyviai, tuo atveju, jei juos iškėlė partija, patenka į teisinio reguliavimo rėmus, numatančius, kad kampanijai nepanaudotos lėšos gali būti skirtos tik politinei veiklai finansuoti.
Dėl analogiško pažeidimo teisėsaugos akiratin patekusi socialdemokratė Birutė Vėsaitė atsipirko įspėjimu. B.Vėsaitei administracinė byla buvo iškelta todėl, kad po Seimo rinkimų nepanaudotą politinei kampanijai lėšų likutį, siekiantį per 17,5 tūkst. litų, ji pervedė Kauno moters užimtumo informacijos centrui, Mykolo Romerio Universiteto Teisės fakulteto Alumni draugijai ir Šeimos planavimo ir seksualinės sveikatos asociacijai.