Politologai: Rolando Pakso-aukos įvaizdis jau išsemtas

Konstitucinis Teismas (KT) prieš rinkimus ėmėsi nagrinėti, ar pataisytas Seimo rinkimų įstatymas, sudaręs sąlygas parlamento rinkimuose dalyvauti nušalintajam prezidentui Rolandui Paksui, neprieštarauja Konstitucijai. Tačiau politologai mano, kad R. Pakso partijai „Tvarka ir teisingumas“ vienoks ar kitoks sprendimas didesnių pasekmių neturės, nes R. Pakso kaip aukos įvaizdis jau išsemtas, o pats politikas partijai yra veikiau inkaras nei vėliavnešys.
Rolando Pakso šaržas
Rolando Pakso šaržas / Dailininkas Gintaras Jocius/www.ginart.com

„Pačiai partijai reikėtų neužstrigti ties tuo ir ieškoti naujų idėjų, nes vien tik joti ant R. Pakso šešėlio nėra prasminga. Net pastarieji reitingai liudija, kad „Tvarka ir teisingumas“ nesugeba atsišviežinti, nesugeba surasti savo rinkėjų tarpe paramos ir, matyt, R. Paksas yra savotiškas inkaras, kuris kaip tik trukdo partijai, o ne jai padeda“, - kalbėdamas portalui delfi.lt svarstė Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto dėstytojas Tomas Janeliūnas.

Primenama, kad nuo KT sprendimo, ar Seimo rinkimų įstatymas prieštarauja Konstitucijai, ar ne, priklausys R. Pakso galimybė kandidatuoti rudenį vyksiančiuose Seimo rinkimuose. Jeigu teisės aktas, leidžiantis po ketverių metų apkaltos proceso tvarka nušalintam asmeniui dalyvauti Seimo rinkimuose, bus pripažintas neprieštaraujančiu Konstitucijai, R. Paksas galės tapti Seimo nariu, jeigu prieštaraujančiu – liks europarlamentaru.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis