„Aš manau, kad Lietuvos žmonės objektyviai ir protingai apsispręs, o svarbiausia, kad žmonės ateitų į rinkimus ir išreikštų savo poziciją. Tai yra demokratinės valstybės pagrindas“, – kiek pastovėjusi eilutėje prie balsavimo kabinos ir įmetusi biuletenius į urną sakė Seimo pirmininkė.
Klaidų, kurias galbūt padarė valdančioji koalicija, dėl kurių galbūt dalis rinkėjų nuo jų galėjo nusisukti, I.Degutienė taip pat nebuvo linkusi įvardinti. „Niekam nelinkėčiau, jokiai politinei jėgai, atėjus į valdžią iš karto sutikti didžiulę krizę, kuri ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Europoje. Įveikiant krizės padarinius žmonėms yra sudėtinga. Vieni susitvarkė su tuo, kiti – ne, todėl natūralu, kad Lietuvos žmonėms buvo sunkiau ir sudėtingiau gyventi būtent tuos ketverius metus, kuomet TS-LKD su kitais koalicijos partneriais buvo valdžioje“, – teigė I.Degutienė.
Anot I.Degutienės, vieni žmonės supranta, kad Lietuva susitvarkė su krize ir esame pavyzdys kitoms Europos šalims, ypač Pietų. Bet daliai žmonių sudėtinga ir atrodo, kad dėl to kalta valdžia.
Seimo pirmininkė sakė žinanti, kad politikoje taip jau yra, jog kiekvienuose rinkimuose nugali dažniausiai vis kita partija. „Jūs man parodykite partiją, kurią Dievas taip myli. TS-LKD išbandė vieną krizę, su kuria tikrai susitvarkė, o kiti atėjo ir tvirtino, kad daug padarė, kai takas buvo išvalytas. Šiuo atveju – vėl. Matyt, tokia yra mūsų lemtis“, – apie vadovavimą šaliai sudėtingu laiku kalbėjo I.Degutienė.
Paklausta, su kuo po rinkimų TS-LKD galėtų sudaryti naują valdančiąją daugumą, I.Degutienė paragino neskubėti – esą pirmiausia reikia sulaukti rinkimų rezultatų, o tada jau galima bus svarstyti. Tačiau ji vylėsi, jog naujasis Seimas bus darbingas ir jame bus daugiau darbų, o mažiau emocijų.
Anot I.Degutienės, rinkimų kampanija ją nuvylė dėl pasipylusių pažeidimų, tačiau džiugina gausiai balsavęs jaunimas išankstiniame balsavime.