Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

Neringos Venckienės svarstymai apie euro įvedimą tapo internautų humoro objektu

Drąsiausiai partijos „Drąsos kelias“ lyderė Neringa Venckienė jaučiasi kalbėdama apie mergaitę ir teisingumą. Tuo metu apie ekonomiką kalba nedaug, o kartais, pasak ekspertų, pati nesupranta, ką nori pasakyti. Internete jau plinta Neringos Venckienės pasisakymas euro įvedimo klausimu.
Neringa Venckienė
Neringa Venckienė / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

„Galima įvesti eurą tose šalyse, kur surišta su vietine valiuta, su litu. Pas mus skirtumas yra. Tai aš manau, kad šiuo metu tos galimybės kaip ir nėra“, – „Lietuvos ryto“ televizijos laidoje „Lyderių forumas“ sakė Neringa Venckienė.

Jos teiginio nesuprato nei kiti politikai, nei laidos vedėjas Edmundas Jakilaitis, paprašęs patikslinti, ką ji turėjo omenyje: „Koks skirtumas?“

„Pririšta litas prie euro“, – atsakė „Drąsos kelio“ lyderė.

VIDEO: Neringa Venckienė apie finansus

Tai, kad Neringa Venckienė ir „Drąsos kelias“ debatuose apie mokesčius ir finansus pasirodė silpnai, kalbėjo ir ekspertai.

15min.lt primena, kad įsivesti eurą Lietuva įsipareigojo stojimo į Europos Sąjungą sutartyje. Tam, kad galėtume įsivesti eurą, privalome atitikti Mastrichto kriterijus:

Infliacija  negali būti daugiau kaip 1,5 procentinio punkto didesnė už trijų ES valstybių narių, kuriose kainos yra stabiliausios, infliacijos vidurkį. Toks kainų stabilumas turi būti ilgalaikis.

Valdžios sektoriaus deficitas negali viršyti 3 proc. bendrojo vidaus produkto (BVP).

Valdžios sektoriaus skola turi būti ne didesnė kaip 60 proc. BVP.

Šalies nacionalinė valiuta turi būti stabili ir mažiausiai dvejus metus, dalyvaujant antrajame valiutų kurso mechanizme (VKM II), neperžengti nustatytų svyravimo ribų euro atžvilgiu.

Vyriausybės vertybinių popierių (VVP) ilgalaikės palūkanų normos negali būti daugiau kaip 2 procentiniais punktais didesnės už trijų ES valstybių narių, kuriose žemiausias infliacijos lygis, VVP ilgalaikių palūkanų normų vidurkį.

Rugpjūtį vidutinė metinė infliacija Lietuvoje sudarė 3,5 proc. Valdžios sektoriaus skola rugpjūtį siekį 38,6 proc. BVP. Planuojamas biudžeto deficitas 2012 metais turėtų neviršyti 3 proc. BVP ribos.

Kai kurie ekonomistai prognozuoja, kad 2014 metais Lietuva tenkins Mastrichto kriterijus, tačiau euro įsivesti greičiausiai neskubės.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos