Partijų lyderių debatai: premjeras „meškiukų desanto“ istorijoje Lietuvos kaltės nemato, opozicija tvirtina priešingai

Sekmadienio vakarą tradiciniuose priešrinkiminiuose debatuose „Lietuvos ryto“ televizijoje dalyvaujantys pagrindinių parlamentinių partijų lyderiai diskutavo apie užsienio politiką ir tautines mažumas.
Ši akcija buvo pavadinta „pliušiniu desantu“.
Ši akcija buvo pavadinta „pliušiniu desantu“. / Kadras iš „YouTube“

Partijai „Tvarka ir teisingumas“ anksčiau šiuose debatuose atstovavęs jos pirmininkas, europarlamentaras Rolandas Paksas po šią savaitę paskelbto Konstitucinio teismo sprendimo, užkirtusio jam kelią į Seimo rinkimus, savo vietą debatuose užleido kitam partijos lyderiui, Seimo nariui Valentinui Mazuroniui.

Debatuose buvo klausiama, kas yra partijų lyderiams atrodo svarbiau: demokratija Baltarusijoje, ar baltarusiški kroviniai Klaipėdos uoste.

Atsakydamas Tėvynės sąjungos- Lietuvos krikščionių demokratų partijos pirmininkas Andrius Kubilius teigė, kad negalima šitaip kelti klausimo, nes abu dalykai yra vienodai svarbūs.

„Viską galima suderinti“, – sakė A.Kubilius.

Jo teigimu, Lietuva neprisidėjo prie „pliušinių meškiukų desanto“ istorijos.

„Lietuva su meškiukų istorija nieko bendro neturi, kaip ir Švedija nieko bendra neturi“, – sakė jis.

V.Mazuronis: Lietuva leido kalbėti grasinimais

Tuo tarpu opozicinių partijų lyderiai „tvarkietis“ Valentinas Mazuronis ir socialdemokratų partijos pirmininkas Algirdas Butkevičius tikino, kad be Lietuvos žinios „meškiukų desantas“ negalėjo įvykti.

„Man labai keista girdėt ir klausyt, kad Lietuva nematė ir negirdėjo, kad lėktuvo nepastebėjome. Čia yra kaip suaugusių vaikų žaidimas smėlio dėžėje“, – tvirtino V.Mazuronis.

Jis piktinosi, kad, išgirdusi iš Baltarusijos prezidento Aliaksandro Lukašenkos grasinimą, esą po šios akcijos „Lietuvai maža nepasirodys“, konservatorių – liberalų Vyriausybė nepateikė jokio diplomatinio atsako ir nepareiškė, kad toks kalbėjimo tonas Lietuvai yra nepriimtinas.

Darbo partijos atstovas Vytautas Gapšys pareiškė, kad Lietuva šioje istorijoje, kaip ir perdavusi Baltarusijos opozicionieriaus Alesiaus Beliackio duomenis Baltarusijos teisėsaugai, yra sutrikusi ir nesuvaldo situacijos.

V.Uspaskich siūlo dažniau kviesti A.Lukašenką

Darbo partijos pirmininkas Viktoras Uspaskich savo ruožtu gyrė Lietuvos prezidentės Dalios Grybauskaitės politiką Baltarusijos klausimu. 

„Vienas vizitas Aliaksandro Lukašenkos į Lietuvą ir krovinių, ir turistų išaugo. Izoliavimas gerų rezultatų neduoda“, – kalbėjo jis.

Be to, V.Uspaskich pažymėjo, kad nedemokratinių valstybių lyderius reikia kuo dažniau kviesti į demokratiškas šalis, kad jie pamatytų kitokį gyvenimą ir patys panorėtų keisti savo valstybes.

Savo ruožtu Liberalų sąjūdžio pirmininkas, susisiekimo ministras Eligijus Masiulis teigė, kad būtent šios Vyriausybės valdymo metais įvyko esminis persilaužimas santykiuose su Baltarusija, nes jos piliečiams tapo lengviau atvykti į Lietuvą, o uoste bei geležinkeliuose padidėjo baltarusiškų krovinių.

TS-LKD narys, užsienio reikalų ministras Audronius Ažubalis pažymėjo, kad pasaulyje Lietuvos indėlis kelyje link demokratiškos Baltarusijos yra pastebimas, nes Vilniuje, o ne Varšuvoje tarptautinės žmogaus teisių gynimo organizacijos kuria savo atstovybes. 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos