Pagal šiuos apklausos duomenis, Darbo partija surinktų 19,8 proc., Lietuvos socialdemokratų partija – 17,8 proc., Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai 16,7 proc., Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis 8,5 proc., „Drąsos kelias“ 8,5 proc., partija Tvarka ir Teisingumas 8,4 proc. Šios partijos pagal apklausos duomenis pakliūtų į Seimą.
5 proc., apklausos duomenimis, nesurinktų ir į Seimą nepakliūtų šios partijos: Lietuvos lenkų rinkimų akcija 4,8 proc., Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga 4,7 proc., Liberalų ir centro sąjunga 3,0 proc., Krikščionių partija 2,1 proc., sąjunga „Taip“ 1,3 proc., Socialistinis liaudies Frontas 1,2 proc., Nacionalinis susivienijimas „Už Lietuvą Lietuvoje“ 1,2 proc., Emigrantų partija 0,4 proc., Lietuvos žmonių partija 0,4 proc., Respublikonų partija 0,4 proc., „Jaunoji Lietuva“ 0,4 proc., Demokratinė darbo ir vienybės partija 0,4 proc. rinkėjų balsų.
Apklausoje dalyvauti atsisakė 47 proc. rinkėjų.
Iš viso RAIT apklausė 8049 rinkėjus. 4263 apklausos dalyviai nurodė, už ką balsavo, 3786 atsisakė tai padaryti.
Atnaujinta 20.19 val.
BNS vadovas Artūras Račas, kalbėdamas „Lietuvos ryto“ televizijos rinkimams skirtoje laidoje, taip pat pateikė skaičius apie tai, kaip žmonės, šios apklausos duomenimis, balsavo didmiesčiuose.
Vilniuje daugiausia žmonių balsavo už konservatorius, Kaune pirmoje vietoje buvo konservatoriai, antroje „Drąsos kelias“, Klaipėdoje daugiausia žmonių balsavo už Darbo partiją.
Atnaujinta 20.36 val.
Apklausos duomenys gali šiek tiek skirtis nuo realių rinkimų rezultatų dėl objektyvių priežasčių, nepriklausančių nuo apklausos vykdytojų, komentuodama rinkėjų apklausos „exit poll“ rezultatus BNS sakė apklausą vykdžiusios bendrovės RAIT valdybos pirmininkė Inga Nausėdienė.
Pasak jos, pirma priežastis, daranti įtaką apklausos rezultatams, yra iš anksto balsavę rinkėjai, kurie nepatenka į apklausos duomenis.
„Praėjusiuose Seimo rinkimuose iš anksto balsavo 106900 rinkėjų, per šiuos rinkimus – 141300 rinkėjų. Iš anksto balsavusiųjų balsai pasiskirsto neproporcingai. Pavyzdžiui, 2008 metais Tėvynės Sąjungai iš anksto balsavę rinkėjai, pridėjo 2,1 proc. balsų, o, tarkim, Darbo partijai – 0,9 procento. Didesnis iš anksto balsavusiųjų skaičius šiemet gali pakoreguoti apklausos duomenis“, – teigė I.Nausėdienė.
„Antra priežastis, galinti daryti įtaką „exit poll“, rezultatams, yra naujų partijų atsiradimas. Ne pirmus metus stebime tendenciją, kai rinkėjai nenoriai prisipažįsta balsavę už naujai atsiradusias partijas. Pavyzdžiui, 2008 metų Seimo rinkimuose dalis gyventojų neprisipažino balsavę už Tautos prisikėlimo partiją, todėl RAIT apklausos duomenys parodė mažesnį skaičių balsavusiųjų už šią partiją, lyginant su realiais rinkimų duomenimis. Apklausos duomenimis už Tautos prisikėlimo partiją balsavo 11 proc., o iš tiesų šią partiją parėmė 15 proc. rinkėjų“, – pažymėjo RAIT valdybos pirmininkė.
Ji taip pat atkreipė dėmesį, jog kaip ir per ankstesnes RAIT vykdytas rinkėjų apklausas gana didelė dalis rinkėjų atsisako dalyvauti apklausoje. 2008 metų atsisakiusiųjų nurodyti, už ką jie balsavo, buvo 46 proc., šiemet – 47 proc. I.Nausėdienės teigimu, tai taip pat gali turėti įtakos galutiniams apklausos rezultatams.
„Paminėtos priežastys gali turėti įtakos realių rinkimų rezultatų ir “exit poll„ rezultatų skirtumui, tačiau šie skirtumai neturėtų labai viršyti numatytos paklaidos, tad partijų eiliškumas neturėtų skirtis“, – sakė I.Nausėdienė.
Rinkėjų apklausas bendrovė RAIT atliko per 2004 ir 2008 metų Seimo rinkimus bei 2009 metų Prezidento rinkimus. Apklausų duomenys 1,5 proc., tai yra paklaidos tikslumu, iš esmės atspindėjo tikruosius rinkimų rezultatus.
Balsavimas pagal lytį
Papildyta 21.40 val. Apklausos exit poll duomenimis, už Darbo partiją mieliau balsavo vyrai (22,8 proc.), o ne moterys (17,3 proc.). „Drąsos kelią“ mieliau rinkosi moterys (9,9 proc.), o vyrai sudarė tik 6,9 proc. Kitose partijose balsai pasiskirstė beveik po lygiai.
Balsavimas pagal amžių
Papildyta 22.00 val. Apklausos duomenimis Darbo partiją mieliau rinkosi 13-30 metų rinkėjai (23,2 proc.) ir 31-55 metų (22,2 proc.). Už socialdemokratus ir Tėvynės sąjungą balsavo 56 metų ir vyresni (atitinkamai 22,3 ir 21 proc.).
Balsavimas pagal miestus
Papildyta 22.07 val. Darbo partija daugiausiai balsų surinko Klaipėdoje (21,5 proc.) ir Kaune 13,2 proc. Socialdemokratai didžiausio palaikymo sulaukė Šiauliuose (33,1 proc.). Už Tėvynės sąjungą Vilniuje ir Kaune balsavo po 26 proc.
Už Darbo partiją daugiau balsuota kaimo vietovėse (22,3 proc.) nei miestuose (18,6 proc.). Socialdemokratai panašiai gerbėjų turi ir kaime, ir mieste (18 ir 17,7 proc.). Tėvynės sąjunga – mieste 18,5 proc., o kaime – 13,1 proc.