„Buvo akcentuota valdyboje, kad vienas svarbiausių įstatymų, kuriuos reikėtų dar likusioje rudens sesijoje priimti – tai Seimo narių darbo sąlygų įstatymo projektas ir Seimo statuto pataisos. Jame įtraukta, kad ateityje būtų galimybė išmokėti ne iš karto išeitines“, – antradienį po Seimo valdybos posėdžio žurnalistams sakė parlamento kancleris Jonas Milerius.
Jo teigimu, kai kuriems Seimo nariams gali priklausyti iki šešių mėnesių atlyginimo dydžio kompensacijos, šių metų biudžete tam lėšų tikrai neužteks.
„Naujame statute būtų reglamentuota, kad būtų dalimis, kas mėnesį ar kas du mėnesius išmokama“, – dėstė kancleris.
Jis pranešė, jog Seimo kanceliarija dar ir neįteisinus tokios galimybės, jau prašo Finansų ministerijos dalį išeitinėms kompensacijos skirtų lėšų numatyti 2013 metų biudžete.
„Motyvuotai pateikėme prašymą Finansų ministerijai, kad dalį to trūkumo, kurį patirsime šiais metais, kad gautume kitų metų biudžete ir galėtume išmokėti po sausio mėnesio“, – tvirtino J.Milerius.
Pasak jo, aštri problema lieka Seimo narių padėjėjų nepanaudotos atostogos.
„Jeigu jie neišeis atostogų, šiuo metu yra daugiau nei milijonas litų, kurį reikėtų išmokėti kaip kompensaciją už nepanaudotas atostogas. Bet toje srityje personalas dirba. Reikės rasti lėšų kompensuoti“, – kalbėjo kancleris.
Pagal Seimo statutą, nutrūkus Seimo nario įgaliojimams jam išmokama tiek vidutinių mėnesinių Seimo nario atlyginimų dydžio išeitinė išmoka, kiek metų nepertraukiamai truko jo kadencija Seime, bet ne mažesnė kaip dviejų ir ne didesnė kaip šešių vidutinių mėnesinių Seimo nario atlyginimų dydžio išeitinė išmoka.
Seimo nario alga per mėnesį be priedų yra apie 7 tūkst. litų.
Valstybės tarnybos įstatymas numato, kad pasibaigus politinio (asmeninio) pasitikėjimo valstybės tarnautoją į pareigas priėmusio valstybės politiko ar kolegialios valstybės institucijos įgaliojimams, atleistam iš pareigų tokiam tarnautojui priklauso vieno mėnesio vidutinio darbo užmokesčio dydžio išeitinė išmoka, jeigu jis per mėnesį neįsidarbina kitur.
Be to, privalu sumokėti už nepanaudotas atostogas.
Vidutinis Seimo nario padėjėjo-sekretoriaus darbo užmokestis neatskaičius mokesčių sudaro 2514 litų per mėnesį.
Seimo rinkimai vyks spalio 14 dieną. Naujos kadencijos parlamentas į pirmąjį posėdį turėtų rinktis maždaug lapkričio viduryje.