„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai
2012 11 05 /15:25

Vietoj Zigmanto Balčyčio ir Vilijos Blinkevičiūtės Seime dirbs Orinta Leiputė ir Gintautas Mikolaitis

Pagal Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) sąrašą į Seimą išrinkti europarlamentarai Zigmantas Balčytis ir Vilija Blinkevičiūtė liks dirbti Briuselyje. Jų vietas parlamente turi teisę užimti Orinta Leiputė ir Gintautas Mikolaitis.
Orinta Leiputė ir Gintautas Mikolaitis
Orinta Leiputė ir Gintautas Mikolaitis / BFL nuotr.

„Partijos taryba delegavo mus dirbti Europos Parlamente. Ir ten bus svarbių darbų – laukia pirmininkavimas ES, svarbūs darbotvarkės klausimai – Ignalinos atominės elektrinės uždarymo lėšos, nauja finansinė perspektyva“, – pirmadienį BNS sakė Z.Balčytis.

Anot europarlamentaro, šis sprendimas taip pat reiškia, kad jis su V.Blinkevičiūte nepretenduos į ministrus.

Z.Balčytis ir V.Blinkevičiūtė į naujos kadenciją Seimą išrinkti pagal LSDP sąrašą. Jiems atsisakius mandatų, jų vietas Seime gali užimti toliau sąraše esantys politikai – 29-oji sąraše esanti Kauno vicemerė Orinta Leiputė ir 30-as – Raseinių rajono savivaldybės tarybos narys, buvęs parlamentaras Gintautas Mikolaitis.

G.Mikolaitis pirmadienį BNS patvirtino ketinąs atsisakyti savivaldybės tarybos nario pareigų ir dirbti parlamente. O.Leiputė taip pat sakė nutarusi tapti Seimo nare.

Jos teigimu, Kauno vicemero postą turėtų užimti kitas LSDP narys. Planuojama, kad vietoj jos Kauno miesto savivaldybės tarybos nariu taps Vasilijus Popovas. Jis ir kitas tarybos narys Valys Venslovas laikomi realiausiais kandidatais į Kauno miesto mero pavaduotojo postą.

Per Seimo rinkimus LSDP iškovojo 38 vietas.

Neblaivus vaikščiojo po Seimą, pabėgo iš avarijos

G.Mikolaitis Seime bus ne naujokas. Tiesa, pirmojoje savo, kaip tautos atstovo, kadencijoje parlamente labiausiai jis išgarsėjo ne gerais darbais, o skandalu „su kvapeliu“. 2008 m. balandį G.Mikolaitis Seime pasirodė neblaivus. Politikui sunkiai sekėsi rasti Seimo posėdžių salę, vėliau jis buvo pašalintas iš posėdžio.

Po šio skandalo G.Mikolaičiui teko nusišalinti ir nuo užimamų LSDP Raseinių skyriaus vadovo pareigų ir nedalyvauti 2008 m. Seimo rinkimuose.

Dar anksčiau – 2006 m. ankstyvą pavasarį G.Mikolaitis sukėlė avariją ir pasišalino iš įvykio vietos. Tuomet politiko vairuojamas lengvasis automobilis „Mitsubishi Carisma“, išvažiuodamas iš pakelės kavinės kiemo į automagistralę, rėžėsi į neleistinoje vietoje, greitėjimo juostos pabaigoje, sustojusį vilkiką. Mašina palindo po vilkiku ir užsidegė.

Iš liepsnojančios mašinos iššokę vairuotojas ir keleivis pasileido laukais. Vėliau keleivis S.Stonys dėl dubens skausmų kreipėsi į ligoninę. Pareigūnams ir tada kilo įtarimų dėl G.Mikolaičio blaivumo, tačiau to įrodyti nepavyko.

G.Mikolaitis už sukeltą avariją ir pabėgimą iš įvykio vietos atsipirko švelniausia – trijų tūkstančių litų – bauda.

Nuleido kraują Socialdemokratų partijos Kauno skyrius

O.Leiputei vadovaujant Socialdemokratų partijos Kauno skyriui susipyko jo nariai. Šių metų sausį 20 socialdemokratų O.Leiputei pateikė prašymus juos išbraukti iš partijos gretų. Pernai lapkritį ir gruodį partiją paliko dar 40 Kauno socialdemokratų. 

Nėra jokios strategijos, visa veikla apsiriboja politinės padėties arba tarpusavio santykių aiškinimusi, apmiręs darbas grupėse, išėjus anapilin prezidentui Algirdui Mykolui Brazauskui, partija liko be lyderio – tokius priekaištus reiškė partiją paliekantys socialdemokratai.

O.Leiputė dėl skyriaus byrėjimo apkaltino iš socialdemokratų partijos pašalintą Gintautą Labanauską, kuris kaltino O.Leiputę intrigomis.

Pernai rudenį prasidėjus bruzdėjimams Kauno miesto valdžioje, viešai išplatintame laiške socialdemokratų pirmininkui Algirdui Butkevičiui G.Labanauskas teigė, jog nors pirmininkas viešai pasisakė prieš miesto tarybos koalicijos „Už Kauną“ sugriovimą, tačiau nepaisant to socialdemokratai Kęstutis Kriščiūnas ir Valys Venslovas, nederinę veiksmų su partija, pradėjo interpeliaciją merui liberalui Rimantui Mikaičiui.

„Tie patys asmenys su O.Leipute trise be likusių frakcijos narių ir seniūno, tai yra be frakcijos sprendimo, į frakciją priėmė prieštaringai vertinamą Židrūną Garšvą“, – žėrė priekaištus jis. 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs