Pozicijos, jog rinkimų pažeidimų klausimą turi spręsti teisėsauga su VRK, laikosi ir Seimo pirmininkė Irena Degutienė.
„Įvertinti užfiksuotus rinkimų tvarkos pažeidimus privalo teisėsaugos institucijos ir Vyriausioji rinkimų komisija. Tam jos turi efektyvių ir dar neišnaudotų svertų ir priemonių. Visos politinės partijos turi prisiimti politinę atsakomybę už galimai neskaidrius savo atstovų veiksmus“, – teigė D.Grybauskaitė.
Šalies vadovės poziciją BNS perdavė prezidentės spaudos tarnyba.
„Šiuo atveju, man atrodo, ženkliai daugiau atsakomybės yra VRK ir Generalinei prokuratūrai bei policijai, kur pradėti ikiteisminiai tyrimai, kad jie būtų greičiau baigti, ir VRK turi visus instrumentus, kad priimtų sprendimus“, – BNS sakė I.Degutienė.
Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas trečiadienį paskelbė pareiškimą,kad „Seimo rinkimų metu nustatyti rinkėjų papirkinėjimo atvejai gali sukelti rimtas neigiamas pasekmes“, ir rinkimų pažeidimus pasiūlė svarstyti Valstybės gynimo taryboje (VGT).
„Įvertindamas tai, komitetas bendru sutarimu nusprendė atkreipti Seimo pirmininkės dėmesį, kad tokie atvejai kelia pavojų nacionaliniam saugumui, todėl tikslinga šį klausimą teikti svarstyti Valstybės gynimo tarybai, dalyvaujant kompetentingų valstybės institucijų atstovams“, – rašoma pranešime.
„Vien tiktai apeliuoti į VGT formalų sukvietimą ir dar kartą subūrimą institucijų vadovų, turbūt mes turime ir kitokių būdu spręsti ir tas institucijas paraginti, kad jos greičiau ir kokybiškai atliktų savo darbą“, – iniciatyvą įvertino Seimo vadovė.
Dėl galimo rinkėjų papirkinėjimo per išankstinį balsavimą ir rinkimų dieną policija Lietuvoje iš viso yra pradėjusi daugiau kaip dešimt ikiteisminių tyrimų.
VRK pirmininkas Zenonas Vaigauskas yra patvirtinęs, jog daugiausiai skundų sulaukta dėl Darbo partijos kandidatų. Taip pat Z.Vaigauskas per spaudos konferenciją pirmadienį sakė, kad anksti spręsti, ar minėti pažeidimai gali keisti inkimų rezultatus, kol nėra teisėsaugos įvertinimo.