Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Slidininkų blog'as: Pamporovo slidinėjimo kurortas, Bulgarija

Sulaužykime stereotipą, kad į Bulgariją galima važiuoti ilsėtis tik šiltuoju metų laiku, ir tik prie jūros. Simono įspūdžiai padės jums persikelti į Bulgariją žiemą. Šioje šalyje apsilanko vis daugiau slidinėjimo entuziastų iš Lietuvos.
Kalnų slidinėjimas Bulgarijoje, Pamporove
Kalnų slidinėjimas Bulgarijoje, Pamporove / Simono Bulotos nuotr.

Rašyk Slidininkų blog'ui, dalyvauk kovoje dėl „Sow arenos“ ir „Luklos“ prizų.

Į Bulgariją atvykau atlikti mokomosios praktikos studijoms. Vadovai, bei vietiniai studentai, gyvenantys Plovdivo mieste, patarė nuvykti į Pamporovą paslidinėti. Kadangi dar nė karto nebuvau bandęs slidinėti kalnuose, visų pirmą pradėjau ieškoti informacijos apie patį kurortą. Per „Google“ radau oficialų kurorto puslapį.

Kainos

Žinoma, visų pirma domino kainos. Keltuvas pusei dienos 63 Lt, visai dienai - 85 Lt. Slidės+lazdos+batai pusei

Simono Bulotos nuotr./Kalnų slidinėjimas Bulgarijoje, Pamporove
Simono Bulotos nuotr./Kalnų slidinėjimas Bulgarijoje, Pamporove

dienos 35 Lt, visai dienai - 49 Lt. Aprangos nuomos kainų neaptikau. Kadangi kainos pasirodė „įkandamos“, žvilgtelėjau į skyrelį, kuriame aprašyti nuvykimo būdai autobusu arba automobiliu iš įvairių Bulgarijos miestų. Kadangi į Bulgariją atvykau nuosavu automobiliu, autobusais nelabai domėjaus (orientacinė 100 km kaina autobusu Bulgarijoje 17 Lt, nuo Sofijos iki Pamporovo 220 km).

Liko tik apsispręsti, kiek laiko noriu ten praleisti. Kolegos iš universiteto parekomendavo UCB viešbutį - apie 100 Lt už dvivietį kambarį su pusryčiais. Apskritai paėmus, dėl viešbučių problemų kilti neturėtų tiek ieškantiems pigesnių atostogų, tiek finansų nestokojantiems. Nusprendžiau vykti be nakvynės, kadangi nuo vietos kur gyvenau (Plovdivo) iki Pamporovo viso labo 80 km.

Puikus savaitgalis

Kaip tik savaitgaliui prognozavo gerą orą, tad sekmadienio rytą pajudėjau link slidinėjimo kurorto. Kelias nuo Plovdivo driekiasi per Rodopo kalnus, yra stipriai vingiuotas, tad viršyti leistiną 90 km/val. greitį ganėtinai sunku. Beje kelio danga gera. Po geros valandos privažiavau Pamporovo regioną, pasirodė pirmasis sniegas, kuo toliau važiavau tuo sniego kiekis didėjo.

Įvažiavęs į patį Pamporovą šiek tiek pasiklydau miestelyje, kadangi nebuvo jokių ženklų, nurodančių kelią į slidinėjimo kurortą. Tad teko apsukti ratą pro miestelį, kuriame stovėjo policijos ekipažas ir stabdė visus iš eilės, prieš mane stovėjusiai mašinos net bagažinę bei saloną tikrino. Pirma mintis: „Užgaišiu ir aš čia turbūt“, tačiau pareigūnas žvilgtelėjęs į automobilio numerius pamojo, kad važiuočiau (lietuvius bulgarai myli, nes mūsų tautiečiai investuoja į nekilnojamą turtą).

Tad tęsiau kalno paieškas. Statau mašiną netoli kalno ir matau, kaip jau artėja ūsuotas „rinkliavistas“ su kasos aparatu. Už visos dienos stovėjimą paprašė 9 Lt, tačiau čekio nedavė (tik šiaip pastebėjimas). Jau iš pat aikštelės pastebėjau rinkliavų būdelę, einu aiškintis, nudžiugina kad kainoraščiai ne tik bulgarų bet ir anglų kalbomis, tačiau juose tik keltuvo kainos, kurios atitinka internete nurodytas. Tačiau nieko neužsiminta apie įrangos nuomos kainas. Tęsiu žvalgybą, į akis krito medinė trobelė kurios viduje matės daugybė slidžių, reikia apsilankyti ir pasidomėt ar nuomoja.

Говорите ли по английски?

Pirmas klausimas jau tapęs Bulgarijoje beveik įpročiu: Говорите ли по английски? Atsakymas: Yes of course. Nudžiungu ir pradedu kamantinėti. Atvykau jau po 11 val., tad pardavėjas išnuomojo įrangą pusei dienos, komplektas kainavo 25 Lt, nors internete rašė 35 Lt (snieglentės komplekto kaina tokia pati kaip ir slidžių). Bulgarai apskirtai yra labai šilti ir draugiški žmonės, nebuvo kitaip ir su šiuo pardavėju, kuris nurodė kur yra keltuvas, kur, kaip ir kokį keltuvo bilietą įsigyti.

Pardavėjas patarė šiek tiek luktelti prieš perkant keltuvo bilietą, kadangi jų darbo laikas padalintas į dvi dalis: nuo 8:30 iki 12:30 val. ir nuo 12:30 iki 16:30 val. Tad perkant tuoj pat mokėt reiktų už visos dienos bilietą, o mano atveju luktelėjus pusvalandį reikės sumokėti tik už pusės dienos keltuvo bilietą. Per  tą laiką aiškinausi, kaip batai tvirtinasi, skanavau ant griliaus keptų maltinukų už 7 Lt. 12:30 val. perku bilietą ir stoju į eilę prie keltuvo. Ji nemaža, kol atsisėdau į keltuvą, užtrukau geras 10 min, tačiau laikui bėgant žmonės išsisklaidė po trasą ir prie keltuvų tekdavo laukti vos keletą minučių.

Keltuvų greitį sunku palyginti, kai neturi su kuo. Tačiau iki kalno viršūnės pakelė per 15 min., po keltuvais esantį purų kokio metro storio sniegą lakstė snieglentininkai.  Pamatau informacinę lentą su žemėlapiu. Iš viso aštuonios kalnų trasos ir dvi trasos lygumų slidinėjimui. Kalnų slidinėjimo trasos suskirstytos į keturias kategorijas nuo lengviausios iki sunkiausios. Žinoma, kaip vos pastovintis ant slidžių rinkausi pačią lengviausią trasą, pažymėtą žalia spalva. Pagal žemėlapį jos ilgis daugiau nei 5 km. Dangus šiek tiek debesuotas, rūko nėra, tad čiuožimo takas matosi aiškiai, be to posūkiai atitverti ryškiais oranžiniais tinklais.

Na ką, palaukiam kol takas ištuštės ir bandysim čiuožti. Žvelgdamas, kaip slidinėja kiti, mokausi stabdyti, bei pasukti. Po daugelio kritimų jau kažkas pavyksta ir šiek įsidrąsinęs pasileidžiu nuokalne. Apačioje posūkis, o slidės visai neklauso, tenka kristi ir tokiu būdu sustoti. Nes priešais matau ženklą, kuris žymi juoda trasą...

Vėl stoju, vėl bandau, vėl krentu ir taip keletą kartų kol pasiekiu aikštelę su suoliukais. Pailsiu ir pradedu ieškoti keltuvo.<...>.

Vėl grįžau prie „žaliosios“, susikaupiau ir pusę trasos įveikiau be incidentų, net sugebėjau nestačioje nuokalnėje atlikti posūkius lygiagrečiomis slidėmis. Žinoma, be pasimaudymo pusnyse, trasos pabaigoje, neapseita, susilaukiau dėmesio iš kitų slidininkių. Tačiau jos tik domėjosi mano sveikata po incidento. Likus kelioms minutėms iki keltuvo darbo laiko pabaigos, pakilau paskutinį kartą, nusileidimas truko apie 10 min, be jokių incidentų, apėmė tikra euforija, prisimenant pirmąjį nusileidimą.

Grįžau į nuomos punktą, grąžinau slides, dar šiek tiek šnektelėjau su pardavėju. Jis informavo, kad slidinėjimo sezonas tęsiasi iki balandžio pabaigos.

Pasižadėjau, kad šį sezoną dar tikrai grįšiu paslidinėti ne tik į kalnus, bet ir grįžęs būtinai išbandysiu Druskininkų  areną.

Kaip keliauti

Norintiems vykti į Pamporavą paslidinėti, vienas pigiausių ir patogiausių būdų yra pigių skrydžių bendrovės „Ryanair“ lėktuvai: Kaunas – Frankfurtas, Frankfurtas – Plovdivas, Plovdivas – Pamporovas (autobusu) gautųsi apie 300 Lt į vieną pusę užsisakant bilietus iš anksto.


Žiūrėti didesnį žemėlapio vaizdą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos