Tyrimas atskleidė, kad moteris dažniausiai vartoja iki 13 produktų, iš kurių dauguma turi daugiau nei 20 sudedamųjų dalių, įskaitant įvairius priedus.
Pavyzdžiui, kvepalai turi apie 250 sudedamųjų dalių, kai kurie – net 400.
Tyrimas, atliktas kompanijos „Bionsen“, kuri gamina dezodorantus, įrodė, kad kai kurie priedai, esantys kosmetikos priemonėse, gali sukelti vėžinių susirgimų, hormonų sutrikimų, odos problemų, alergijų.
Lūpdažis turi apie 33 sudedamąsias dalis, kūno losjonas – 32, blakstienų tušas – 29, pats gryniausias produktas, t. y. rankų drėkinamasis kremas – 11.
„Grožio procedūros labai pasikeitė – nuo paprasto „wash and go“ iki kasdieninio tepimosi savaiminio įdegio kremais, kasdieninių manikiūro procedūrų, blakstienų klijavimosi ir plaukų tiesinimo. Nauji grožio būdai turi labai daug chemikalų tam, kad būtų pasiektas kuo geresnis rezultatas. Tai reiškia, kad moterys yra pavojuje,” – teigia „Bionsen“ kompanijos atstovė Charlotte Smith.
Ankstesni tyrimai atskleidė, kad trečdalis jaunesnių nei 25-eri metai moterų reguliariai naudoja produktus, skirtus 40-etėms moterims ir tokiu būdu dar labiau kenkia savo odai.