10 patarimų, pakeisiančių jūsų gyvenimą ir sveikatą

Dauguma medicininių patarimų žinome mintinai: tepti saulės apsauginį kremą, valgyti daug daržovių ir vaisių ir kt. Tačiau yra dar keletą paprastų patarimų, kurie pagerins jūsų sveikatą, o tai reiškia, kad pagerins ir visą gyvenimą!
Išmokite džiaugtis kiekviena diena
Išmokite džiaugtis kiekviena diena / Joanna Kitchener, Flickr.com

Mūsų miego poreikiai didesni nei maisto. Mūsų organizmas gali išbūti nevalgęs savaitę, o kartais ir ilgiau. Tačiau tik keletą bemiegių parų, ir mes negalėsime gyventi. Ir pasipriešinti tam negalime. Juk būna, kad nekontroliuodami savęs užmiegate tiesiog sėdėdami susirinkime arba paskaitose. O jei užmigsite prie vairo, situacija nebus tokia juokinga... Todėl reguliarus ir pilnavertis miegas – tai svarbus dalykas. Ir svarbesnis nei mityba. Žmonės, kurie miega per mažai, turi žemą imunitetą, anksčiau sensta ir daugiau serga.

Natūralu ir iš gamtos – reiškia sveika. Neapsirikite: žolelės ir gėlės ne visos vienodai naudingos. Kai kurie natūralūs ingredientai mūsų maiste ir kosmetikoje gali iššaukti labai rimtus sveikatos pakitimus, o mažiausiai – alerginę reakciją. Pavyzdžiui, daugumoje žolelių yra nuodų ir toksinų. Todėl niekuomet neskubėkite įsigyti natūralių produktų, apie kuriuos nieko nežinote: perskaitykite etiketes, išsiaiškinkite naudą ir žalą, pasikonsultuokite su specialistais.

Reguliariai tikrinkite savo pulsą. Manote, kad jums to nereikia? Tačiau pulsas – tai puikus rodiklis, kokia yra jūsų sveikata. Kaip taisyklė, bet kokie pulso pakitimai liudija apie tam tikrus susirgimus. Todėl tikrinkite savo pulsą bent keletą kartų per savaitę. Tai ypač svarbu po intensyvių treniruočių. Raskite laisvo laiko – sėdėdami kamštyje, laukdami draugų, darbo metu.

Neimkite mobiliojo į tualetą. Apklausos rodo, kad dauguma iš mūsų ima mobiliuosius į tualetą, kad tikrintų ir atrašinėtų SMS, skaitytų žinias, bendrautų socialiniuose tinkluose arba paprasčiausiai klausytų muzikos, žiūrėtų nuotraukas. Lyg ir nieko baisaus. Bet jūs pamiršote apie mikrobus, kuriuos pernešate nuo mobilaus sau ant veido, rankų, visa tai patenka į akis, burną ir likusį kūną... Ypač tai svarbu esant viešuosiuose tualetuose.

Kuo dažniau bendraukite su savo draugais. Žmonės, dažnai susitinkantys su draugais, yra 25 proc. laimingesni. Ir čia jau nesvarbu, ar kontaktus realus ar virtualus. Susirašinėkite elektroniniu paštu, bendraukite socialiniuose tinkluose arba skambinkite telefonu. Laimingi žmonės iš tiesų sveikesni!

Turėkite savo erdvę. Nepamirškite bendrauti, skirkite laiko darbui ir šeimai. Tačiau skirkite laiko ir sau. Atraskite, kokiu būdu jums likti pačiam su savimi, kaip išgirsti savo poreikius. Specialistai mano, kad tik girdėdamas save mes jaučiamės emociškai stipresni, ne taip greitai pasenstame, išsaugome proto aiškumą.

Išlaikykite ramybę. Nustebsite, tačiau būtent ramybė – puikus būdas nugalėti silpnaprotystę. Pasinaudokite paprastais patarimais, kaip reikia nurimti. Raskite tylią vietą, kur galima prisėsti ir užmerkti akis. Įsivaizduokite gražius peizažus, mėgstamas vietas, vandenį, jūrą, upelius. Užtenka tik keletą minučių ir jūs vėl būsite pilni jėgų. Jei pamatuotumėte savo kraujospūdį prieš ir po tokios manipuliacijos, įsitikintumėte, kad meditacija iš tiesų veikia!

Būtinai atreipkite dėmesį į savijautos pokyčius. Esmė ta, kad dažnai žmonės kenčia skausmus ir tuo pačiu nestebi labai svarbių simptomų. Maudžia dantis, skauda galvą, sutriko skrandis, pastovus nuovargis – negi visa tai yra nesvarbu? Nereikia nuolaidžiauti ir nueiti pasitikrinti pas gydytoją – jums tereikės atlikti keletą patikrinimų.

Periodiškai valykite organizmą. Detoksikacijos idėja yra puiki. O viskas, ko reikia jai atlikti – tai produktai, kuriuose daug ląstelienos. Neužleiskite virškinimo trakto problemų ir negalavimų. Visa tai gali iššaukti ir onkologinius susirgimus. Mokslininkai įrodė, kad vartojantys daugiau produktų su ląsteliena, rečiau serga vėžiu.

Stebėkite savo atmintį. Iš tikrųjų nieko nėra gero, jei esate užuomarša – tebūnie ir juokinate aplinkinius bei save. Ir nereikia dėl to kaltini amžiaus. Gera atmintis liudija apie gerą smegenų darbą ir sveikatą. Todėl lavinkite atmintį ir nemanykite, kad su amžiumi ji savaime silpnėja.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis