- Stresą vadina „tyliuoju žudiku“, kadangi jis gali sukelti mirtinas širdies ligas ir širdies ritmo sutrikimus, jis padidina kraujo spaudimą, dėl jo atsiranda skausmas krūtinės plote.
- Kad nuo streso galima pražilti – mitas, tačiau kad nuo stipraus streso gali pradėti slinkti plaukai – tiesa. Plaukų kritimas gali prasidėti per tris mėnesius po stresinių įvykių.
- Didžiausią stresą keliančios profesijos: chirurgas, pilotas, fotožurnalistas, reklamos ir nekilnojamojo turto agentas.
- Stresas moterims neigiamai veikia kiaušinėlio subrendimą, o tai reiškia, kad ypač jautrios moterys turi problemų su menstruacijų ciklu. Be to, stresas gali sukelti ir persileidimą ar priešlaikinį gimdymą.
- Stresas vyrams neigiamai veikia spermatozoidų kiekį ir judėjimą, gali iššaukti netgi erekcijos disfunkciją.
- Juokas mažina streso hormonų lygį ir stiprina imuninę sistemą.
- Streso hormonas kortizolis turi įtakos pilvo riebalų kaupimuisi, be to, jis plečia atskiras riebalines ląsteles ir tai skatina nuolat apsiryti.
- Stipraus streso metu akies vyzdžiai išsiplečia tam, kad kiek įmanoma daugiau surinktų vizualinės informacijos apie esamą situaciją.
- Mokslininkai teigia, kad stresas yra evoliucinio proceso dalis, jis tiesiog naudingas mūsų išgyvenimui. Iš dalies stresas laikinai pagerina smegenų veiklą ir pakelia darbingumą.
- Stresas sutirština kraują ir paruošia organizmą traumoms. Vis dėlto tokia reakcija padidina trombų atsiradimo tikimybę.
- Staigi emocinė trauma gali sukelti „sudaužytos širdies sindromą“, t.y. kardiomiopatiją (širdies raumens susilpnėjimas). Ši būsena ištinka labai staigiai ir būdinga moterims.
- Tyrimai parodė, kad juodasis šokoladas mažina streso hormonų kiekį.