Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

Antrosios kraujo grupės savininkai – užsispyrę ir irzlūs

Amerikos kardiologų asociacijos specialistai atliko tyrimus, kurių metu paaiškėjo labai įdomūs rezultatai. Pasirodo, kad žmonės, turintys itin retą kraujo grupę AB arba ketvirtąją, dažniau rizikuoja susirgti širdies ligomis. Čia rizika sudaro 23 procentus.
Suderinamumas pagal kraujo grupę
Suderinamumas pagal kraujo grupę / Flickr.com

B arba trečiosios grupės savininkų rizika yra dvigubai mažesnė – 11 procentų. Mažiausiai širdies ligomis susirgti rizikuoja A arba antrosios grupės žmonės – tik 5 procentai.

Mokslininkai teigia, kad pagal turimus duomenis, beveik 43 proc. amerikiečių turi 0 arba pirmąją kraujo grupę, kuriai mažiausiai gresia širdies ir kraujagyslių ligos.

Tie patys tyrėjai išsiaiškino, kad antrosios grupės žmonės yra padidintos rizikos grupėje, kai cholesterolis paveikia kraujagysles. Ketvirtoji kraujo grupė yra linkusi į uždegiminius procesus, o šie atitinkamai neigiamai veikia ir kitus organus. Tačiau pirmoji grupė turi ir neigiamų dalykų: šiame kraujyje yra medžiagos, kuri turi įtakos krešulių susidarymui ir todėl neigiamai veikia pačią kraujotaką .

Tyrimo vadovas, dr. Lu Ki, Harvardo mokyklos profesorius, teigia, kad gauti rezultatai padės gydytojams geriau suvokti, kaip kraujo grupės turi įtakos tam tikroms širdies ligoms. Todėl labai svarbu žinoti, kokią kraujo grupę žmogus turi, norint nustatyti sąryšį tarp jo sveikatos ir cholesterolio kiekio bei kraujospūdžio. Žmogus, žinodamas, į kokią rizikos grupę papuola, gali šią riziką sumažinti iki minimumo, laikydamasis tam tikro režimo.

Kraujo grupė visuomet turėjo ir vis dar turi didelę reikšmę. Tarkim, Japonijoje taip pat atsižvelgiame į kraujo grupę... rengiant akluosius pasimatymus. Šiuo metu tokia pramoga itin populiari, o vyrai ir moterys be horoskopų dar domisi ir kraujo grupių suderinamumu.

Atlikus žurnalistinį tyrimą, paaiškėjo, kad tarp greitųjų pasimatymų gerbėjų vyrauja nuomonė, jog antrosios grupės žmonės yra labai užsispyrę ir irzlūs, o trečiosios – gana „minkšti“ ir prisitaikantys.

Kartais tuo naudojasi ir japonų darbdaviai, priimdami naujus darbuotojus. Jie tiesiog įsitikinę, kad renkantis žmones pagal kraujo grupes ir juos grupuojant į skyrius, galima sukurti idealią aplinką ir kolektyvą. Toks „kraujo“ požiūris yra įsivyravęs Japonijoje nuo 1930 m. Bet gal nereikėtų juoktis ir šypsotis iš šios, mūsų požiūriu, kvailystės – gal čia ir slypi Japonijos ekonomikos stiprumas?

 

 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tyrimas: lietuviams planuojant kalėdinio stalo meniu svarbiausia kokybė bei šviežumas
Reklama
Jasonas Stathamas perima „World of Tanks“ tankų vado vaidmenį „Holiday Ops 2025“ renginyje
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos