Tačiau gyvenime galima sutikti ir žmonių, turinčių fenomenalią atmintį. Jie atsimena didelius informacijos kiekius ir gali atgaminti informaciją labai greitai. Retais atvejais tai yra prigimtinė dovana, dauguma atvejų – tai specialios treniruotės ir atminties vystymas.
- Žmogus, turintis gerą atmintį, turi labai daug pranašumų. Gera atmintis suteikia galimybę:
- Geriau mokytis ir sužinojus kažką naujo pagilinti savo žinias;
- Efektyviau dirbti, operuoti dideliais informacijos kiekiais;
- Greičiau pateikti naujas idėjas ir strategijas;
- Išlaikyti žinias ir panaudoti jas operatyviai bei reikiamu metu;
- Įsiminti žmonių veidus ir vardus, su kuriais reikia bendrauti;
- Prieš auditoriją nepulti į paniką.
Kuo daugiau dėmesio jūs skirsite atminties lavinimui, tuo dažniau ji pasitarnaus jums ateityje. O kad atmintis lavintųsi efektyviai, reikia laikytis labai paprastų taisyklių ir tai nėra sudėtingas procesas.
Geros atminties taisyklės
Įrodyta, kad žmogus stiprina ir vysto savo atmintį, visų pirma, teisingai maitindamasis. Valgykite produktus, kuriuose yra B grupės vitaminų. Jie geriausiai iš visų vitaminų veikia žmogaus atmintį. Valgykite avižų košę, grikius, pupas, riešutus, vištieną, pieno produktus.
- Valgykite mažiausiai du kartus per savaitę riebią žuvį, kurioje yra Omega-3, gerinantis visą smegenų veiklą. Svarbiausiai, subalansuokite savo mitybą ir atminkite, kad kai kurių vitaminų negalima termiškai apdoroti. Todėl valgykite kiek galite daugiau šviežių kopūstų, žirnių, morkų ir moliūgų.
- Daugiau skaitykite literatūros, stenkitės gilinti savo žinias įvairiose srityse. Mokykitės užsienio kalbų.
- Žaiskite lavinančius žaidimus, stimuliuojančius atmintį, pildykite kryžiažodžius ir pajusite, kaip jūsų atmintis gerėja.
- Fiziniai pratimai pagerina ir aktyvina kraujotaką smegenyse. Todėl kasdieninė mankšta, įvairūs pratimai, bet koks sportavimas gerina jūsų atmintį ir išlaiko ją ilgiems metams.
- Daugiau rašykite: kurkite įvairius tekstus, projektus, veskite dienoraštį arba interneto dienoraštį – tai skatina jūsų minčių tėkmę.
- Daugiau laiko praleiskite gryname ore, taip pasipildysite deguonimi ir padidinsite smegenų darbingumą.
- Atsikratykite žalingų įpročių, tokių kaip rūkymas, alkoholis ar narkotikai. Apie jų žalą, ko gero, seniai žinote. Jei norite išsaugoti savo proto aiškumą – gyvenkite sveikai!