Nustatykite, koks jūsų kodas
Yra keletas būdų, kaip tai sužinoti.
Natalinis būdas. Sužinokite tikslų savo gimimo laiką. Jei gimėte tarp 4 ir 11 valandos ryto – jūs vieversys. Nuo 11 iki 16 val. arba nuo 24 iki 6 val. ryto – jūs balandis. Na o jei pirmoji pažintis su pasauliu buvo tarp 16 ir 24 val. – jūs pelėda.
Matematinis būdas. Vos prisižadinę matuokite pulsą ir širdies dūžių dažnumą per 60 sekundžių. Padalinkite pirmąjį dydį iš antrojo ir gausite rezultatą. Jei pulsas 4:1 – jūs balandis, mažiau nei 3:1 – pelėda, o aukštas indeksas 5:1 ir daugiau – jūs vieversys.
Temperatūrinis būdas. Prisižadinę pamatuokite temperatūrą, atsiminkite ir toliau tęskite įprastus dienos darbus. Po valandos vėl pasimatuokite. Jei temperatūra išliko tokia pati – jūs esate vieversys, jei pakilo 0,8°С – jūs pelėda, o jei sumažėjo 0,4°С – jūs balandis.
Patarimai vieversiams
Jūs iš ryto galėtumėte kalnus nuversti ir, ko gero, rytais bėgiojate. Tačiau mokslininkai teigia, kad toks aktyvus rytas gali turėti rimtų pasekmių sveikatai: intensyvios treniruotės nuo 7 iki 9 val. blogai veikia širdį. Jei jau bėgate, prieš tai atlikite tempimo pratimus.
Vieversių apetitas aktyvus nuo prisižadinimo. Tačiau nereikėtų pulti prie stalo iš karto: išgerkite bent stiklinę vandens su citrinos griežinėliu pusvalandžiui iki pusryčių. O jūsų rytinį racioną turi sudaryti košė, vaisiai ir žalioji arbata – kava tegul lieka vėlesniam laikui!
Geriausiai jums dirbasi nuo 7 iki 10 valandų, tačiau dauguma žmonių tuo metu keliauja į darbus. Tokiu atveju pakeliui bent susiplanuokite darbo dieną ir mintyse susidėliokite darbus – tuomet į darbą atvyksite pilnai pasiruošę.
Pietūs turite pavalgyti ne vėliau nei 14 valandą ir jokiais būdais nevenkite maisto. Vargu, ar jums pavyks nusnausti „popietuko“, tačiau pasėdėti 7-10 minučių užmerkus akis saulutėje ar nuošalioje vietoje tikrai pakaks. Tai bus jūsų siesta.
Vieversio kūnas po 20 val. yra pasiruošęs ilsėtis, o virškinimo sistema įjungia „miegojimo režimą“, todėl vakarienei rinkitės lengvą maistą. Negerkite skysčių po 8 valandos vakaro, nes net ir žolelių arbata gali pasireikšti rytiniais tynimais.
Patarimai balandžiams
Chronobiologai teigia, kad bioritmai leidžia balandžiams gerai jaustis tiek ryte, tiek ir vakare. Treniruotės sporto salėje, suplanuotos anksti ryte ar vėlai vakare – visuomet džiugins gerais rezultatais. Būtina balandžio sąlyga – poilsis pietų metu.
Taip pat balandžiai turi dar vieną ypatybę: jų valandas yra labai lengva sumaišyti. Todėl norėdami sveikai gyventi, laikykitės to pačio ritmo ir palaikykite savo organizmą endorfinais. Mokslininkai teigia, kad tai yra malonūs darbai ir rūpesčiai.
Jokiais būdais nedirbkite naktimis. Darbas naktį dienino ritmo žmonėms veikia kaip kancerogenai. Kiekvienas naktinis darbas pareikalaus iš jūsų visos dienos organizmo atstatymui.
Daugiau ilsėkitės šviesiu paros metu – tai padeda geriau miegoti. Jei vis dėlto negalite užmigti – užsiimkite darbais: skaitykite, megzkite ir pan.
Patarimai pelėdoms
Nuo natūralaus ir faktinio prisižadinimo pelėdai prireikia nemažai laiko. Jei norite pasijusti „savo lėkštėje“, nustatykite žadintuvą 15 minučių anksčiau nei jums reikia. Pastatykite jį kuo toliau nuo lovos, kad tektų atsikelti ir nueiti keletą žingsnių. Ryte puikiai tiks žvalinantis gėrimas – stiklinė šilto vandens ir šaukštelis medaus ar griežinėlis citrinos.
Pradėkite dieną nuo lengvos mankštos: joga, tempimo pratimai, plaukimas ar pilatesas – visa tai jums tinka. O štai rimti krūviai (bėgimas, jėgos treniruotės) jums tinka tik vakare.
Jau iš vakaro galvokite apie rytą ir tuomet jis taps malonus. Susiruoškite reikalingus daiktus, susidėkite rankinę, pasiruoškite pusryčius.
Kadangi pelėdų virškinimo sistema rytais dirba lėtai, jūsų patiekalus turi sudaryti dribsniai, jogurtas, sūris arba vaisiai. Atsisakykite sunkaus baltyminio maisto.
Pirmąją darbo dienos pusę atlikite paprastus mechaninius veiksmus, o antrą dienos pusę pradėkite strateguoti. O štai dalykinio aktyvumo periodu – 13-14 val. – planuokite bet kokius svarbius susitikimus arba atlikite užduotis, reikalaujančias koncentracijos.