Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

Dienotvarkė: kaip tapti sveikam ir energingam?

Pats brangiausias dalykas, kurį turi žmogus – tai laikas, išnaudotas sau, tik reikia teisingai jį organizuoti. Ir čia į pagalbą atskubės dienotvarkė. Juk kad pastatytumėte namą, reikalingas planas, kitaip namas sugrius arba taps netinkamas.
Kaip prisukti savo vidinį laikrodį?
Kaip prisukti savo vidinį laikrodį? / Charles Kaiser, Flickr.com

Viskas priklauso nuo to, koks žmogaus gyvenimo būdas, kur jis dirba, kokioje šalyje. Nepaisant to, žmonės gyvena pagal tuos pačius natūralius įstatymus. Visiems reikia valgyti ir miegoti. O štai, kokiu metu tai daryti, reikia spręsti individualiai. Kažkam lengviau anksti keltis ir anksti gultis, kai kam geriau vėliau gultis ir vėliau keltis. Ir kad diena būtų efektyvi, rekomenduojama rasti tinkamą laiką. Nustatyti šį laiką galima eksperimentuojant arba pasinaudojant sveikos gyvensenos rekomendacijomis.

Pagal Vedas (pačių seniausių šventų rašinių rinkinį), žmogaus protas ilsisi ir kaupia jėgas nuo 21 valandos iki vidurnakčio. Būtent šiuo periodu žmogus geriausiai išsimiega. Keltis reikia su saulėtekiu, o išmiegoti bent 7 valandas, vadinasi, eiti gulti reikia apie 22 val.

Dieną galima pailsėti 10–15 minučių. Ilgesnis nei 20 minučių miegas dienos metu atima labai daug energijos, o galva tampa sunki.

Labai svarbi ir miego kokybė. Ir šis faktas yra svarbesnis nei kiekybė. Su kokia nuotaika žmogus užmiega ir su kokia prisižadina – tai turi įtakos žmogaus savijautai ir santykiams su aplinkiniais. Jei kiekvieną dieną gulsitės su mintimi, kad reikės vėl anksti keltis ir eiti į nemėgstamą darbą, visą dieną nesijausite džiugiai, o darbai nebus produktyvūs. Arba atvirkščiai, jei užmigsite galvodami apie produktyvius planus, atsibusite be žadintuvo.

70 proc. depresijos simptomų pašalina rytinis šaltas dušas.

Sunkius darbus geriausiai atlikti pirmoje dienos pusėje, o visus likusius – antroje. Pirmoje dienos pusėje jūs jausitės žvalūs po miego, tad ir šis laikas bus sėkmingas. Tiesa, kai kurie turi dirbti naktį, tad čia galioja individualios rekomendacijos.

Dienotvarkėje ne mažiau svarbūs valgymai. Rekomenduojama maitinimus stabilizuoti, kad pusryčiai, pietūs ir vakarienė vyktų pastoviu laiku. Tai padės organizmui dirbti produktyviai ir tolygiai.

Pagal Vedas, idealus laikas pusryčiauti nuo 6 iki 7 val., pietauti – 12 val. Apskritai pietūs rekomenduojami nuo 11 iki 13 val. O štai vakarienei tinkamas laikas – nuo 18 iki 21 val. Vakarienė turi būti lengva. Geriausiai valgyti daržoves. Po 21 val. rekomenduojama iš viso nevalgyti, o jei negalite atsilaikykite – nakčiai išgerkite šilto pieno.

Laikantis nustatyto režimo, jūs taupysite laiką. Laikydamiesi pačių nustatytų taisyklių, jūs paklusite natūraliems instinktams, todėl po kurio laiko pajusite žvalumą, sveikatą ir trykštančią energiją.

 

 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tyrimas: lietuviams planuojant kalėdinio stalo meniu svarbiausia kokybė bei šviežumas
Reklama
Jasonas Stathamas perima „World of Tanks“ tankų vado vaidmenį „Holiday Ops 2025“ renginyje
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos