Nepaisant to, kad ši sporto rūšis beveik nereikalauja įrangos, jums vis tiek reikės pasiimti keletą daiktų. Tuomet pasivaikščiojimas taps komfortiškas, o jūs išvengsite nemalonių situacijų.
Daugiasluoksniai drabužiai
Jei nesiruošiate nustoti vaikščioti ir prasidėjus pirmoms šalnoms, imkite pavyzdį iš kopūsto: renkitės keliais sluoksniais.
Vilkitės marškinėlius, kurie naikina prakaitą. Jei lauke vėjuota, vilkitės vėjapūtę ir vandens nepraleidžiančius drabužius. Kai temperatūra artės prie nulio, rinkitės flisinius drabužius.
Avalynė vaikščiojimui
Jei nenorite po pasivaikščiojimo grožėtis pritrintomis nuospaudomis, investuokite į savo sveikatą ir įsigykite tikrai gerus batus. Vaikščiojimas ant aukštos pakulnės, su sportbačiais arba šlepetėmis, gali sukelti įvairias traumas, iššaukti kojų nuovargį.
Nesvarbu, kuriuo metų laiku jūs vaikštote, avalynė turi būti lanksti ir kvėpuojanti.
Kojinės
Medvilninės ir vilnonės kojinės vis dar populiarios. Tačiau jei jūs ruošiatės daug vaikščioti, tuomet rinkitės kojines, pagamintas iš aukštų technologijų medžiagų. Tokios medžiagos saugo pėdas nuo prakaito ir nepritrina nuospaudų.
Visuomet vėdinkite kojines ir batus po pasivaikščiojimo.
Galvos apdangalas
Galvai taip pat reikia komforto: per karštį ją reikia saugoti nuo saulės spindulių, o šaltuoju metu – nuo vėjo ir žemos temperatūros.
Nepamirškite apie lengvą galvos apdangalą vasaros metu, o flisinę arba vilnonę kepuraitę žiemos.
Vėjuotu oru saugokite ausis: jei nemėgstate kepurių, užsimaukite šiltas ausines.
Vanduo
Vaikščiojimas – fizinė veikla, todėl būtina išlaikyti organizmo drėgmę. Prieš keliaujant išgerkite stiklinę vandens ir pasiimkite su savimi buteliuką.
Apsauginis kremas
Malonu vaikščioti šiltą vasaros dieną. Tačiau per daug saulės gali nudeginti ir ilgą laiką turėsite nemalonių pojūčių. Išsirinkite saulės apsauginį kremą, tinkantį jūsų odai ir negailėkite jo. Nepamirškite tokių jautrių vietų, kaip nosis, ausų galiukai, kaklas, plikė (jei tokią turite).
Planas
Galima eiti, kur akys veda. Tačiau jei pasivaikščiojimas yra nepažįstamam mieste, geriau pasirūpinti žemėlapiu. Planuodami pasivaikščiojimą naudokite žingsniamatį, labai gerai jei jis turi ir navigacijos funkciją – tai leis jums įvertinti, kokį atstumą per kiek laiko įveikėte.
Dokumentai, pinigai, mobilusis
Nuo nelaimingų įvykių galima apsidrausti. Tačiau „pasidėti pagalvėlę“ galite ir jūs patys: turėkite su savimi dokumentą, mobilųjį telefoną ir šiek tiek pinigų. Pinigai pravers ir vandens įsigijimui. Jei kenčiate nuo rimtų ligų, turėkite su savimi vaistų.