Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

Kaip ilgiau išlaikyti dėmesį?

Nesvarbu, ar turite problemų darbe, ar paprasčiausiai norite sustiprinti savo reakciją ir dėmesį, jums šias problemas padės išspręsti keletą metodų.
Pratimai dėmesiui stiprinti
Pratimai dėmesiui stiprinti / Carnie Lewis, Flickr.com
Temos: 1 Miegas

Ir visiškai nesvarbu, koks jūsų intelektas ir kiek aukštųjų esat pabaigę, jei išlavinsite tam tikrus „smegenų vingius“, neatsistebėsite savo koncentracija.

1. Jūs esate tai, ką valgote, ir jūsų smegenys – ne išimtis.

Šveicarijos mokslininkai pastebėjo, kad dietos, kurios turtingos antioksidantais (vitaminais B, C, E ir beta-karotinu) stiprina atmintį ir pažinimo gebėjimus. Valgykite baltymais praturtintus pusryčius – tai kels serotonino lygį ir tai teigiamai veiks hormonus. Jei ir vidurdienį jaučiatės mieguisti, paaukštinkite serotonino lygį maža angliavandenių porcija, pavyzdžiui, vaisiais, džiovintais vaisiais ar sultimis. Bet atminkite, kad noras saldaus gali būti ir troškulys.

2. Mintys turi būti tik teigiamos.

Jei renkatės, ką galvoti, tai teigiamai veikia smegenų veiklą. Galvokite apie meilę – net neįsivaizduojate, kaip tai lengva padaryti! O jūsų smegenų ląstelės tuo metu kuria teigiamą sąmonę ir vysto mąstymo greitį. Emocijos turi labai svarbią reikšmę proto aštrumui. Jums užteks 10 minučių per dieną pajusti meilę, kad smegenų ląstelės pradėtų dirbti. Be to, nuo šio veiksmo jūs pasijusite laimingi.

3. Nevergaukite šiuolaikinėms technologijoms.

Žmonės, labai daug dėmesio skiriantys bendravimui elektroniniais laiškais ir rašantys SMS, netenka IQ – kartais tai yra toks pats poveikis, lyg rūkant marichuaną. Jei norite išlaikyti savo proto aštrumą, stenkitės nevergauti išmaniesiems įrenginiams.

4. Fiziniai pratimai mankština ne tik raumenis, bet ir smegenis.

Fiziniai pratimai gerina kraujotaką ir medžiagų apykaitą, taip pat kūrybinį darbą, greitina reakciją ir atmintį. Net ir paprastas vaikščiojimas sujudina jūsų smegenų ląsteles, kurios priverčiamos veikti aktyviau.

5. Sveikas miegas – būtina sąlyga.

Miego trūkumas priverčia smegenis „badauti“: darbingumas krenta, daugėja klaidų. Kartais šios klaidos turi tragiškų pasekmių, priklausomai nuo žmogaus atsakomybės ir darbo, kurį jis dirba. Esmė ta, kad smegenys stebi, kiek tiksliai organizmas miega: aktyvioms dviems valandoms reikia vienos valandos miego. Jei kasdien miegate valandą mažiau nei priklauso, jums kaupiasi „miego skola“.

6. Kelkite smegenims tikslus.

Labai svarbūs ir lavinimo pratimai. Mokinkitės naują užsienio kalbą, susiraskite naują pomėgį arba dalyvaukite draugiškuose debatuose – visa tai stimuliuoja kraujotaką smegenyse ir stiprina nervinių ląstelių ryšius. Atminties pratimai veikia efektyviai ir praktikuojant pastoviai, jūs galite nebijoti senatvėje netekti atminties.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tyrimas: lietuviams planuojant kalėdinio stalo meniu svarbiausia kokybė bei šviežumas
Reklama
Jasonas Stathamas perima „World of Tanks“ tankų vado vaidmenį „Holiday Ops 2025“ renginyje
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos