Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

Kaip pinigai veikia svorį, o lieknėjimas – santykius

Antsvoris ir lieknėjimas – susijusios problemos. Jos daro įtaką mūsų gyvenimui daugiau nei mums atrodo. Tačiau pakeisti situaciją ne taip jau ir sudėtinga.
Ar tikrai ne viską galima nupirkti?
Ar tikrai ne viską galima nupirkti? / Flickr.com

„Tavo svoris – auksas“

Dubajuje lapkričio mėnesį vyko konkursas šiuo pavadinimu. Ir, pasirodo, sulieknėti nebuvo taip sudėtinga, kaip mano dauguma žmonių. Reikia tik turėti stiprią motyvaciją. Rungtynių organizatoriai nutarė taip padėti savo tautiečiams atsikratyti antsvorio ir pagerinti sveikatą. Kiekvienam dalyviui buvo pažadėtas auksas: už vieną numestą kilogramą – vienas gramas aukso. Per pusantro mėnesio kiekvienas dalyvis turėjo pagerinti savo figūrą. Organizatoriai stebėjo, kad būtų laikomasi tik sveikų metodų – jokių griežtų dietų, operacijų ir tablečių. Iš viso konkurse sudalyvavo per 2,5 tūkstančio žmonių, kuriems buvo įteikta 17 kilogramų tauraus metalo.

Septyni lyderiai sugebėjo numesti rekordinį svorį – po 20 kilogramų. Beveik du tūkstančiai žmonių sugebėjo numesti nuo 2 iki 5 kg. Beveik 600 dalyvių numetė iki 2 kilogramų. Ir visi dalyviai, kaip ir žadėta, buvo apdovanoti už savo pasiekimus.

Skaitote pavydžiai šias eilutes ir galvojate, kodėl pas mus niekas neorganizuoja tokio konkurso? Paskelbkite konkursą patys sau: išsikelkite protingą tikslą ir jo siekite.

Kas yra protingas tikslas?

Svorio metimas neturi kenkti sveikatai, o tai reiškia, kad nereikia siekti numesti per mėnesį daugiau nei 5 proc. savo kūno masės.

Lieknėjimo tikslas turi būti paskelbtas diapazone. Tai reiškia, kad geriau suplanuoti 3-5 kilogramus, o ne paprasčiausiai 5.

Už kiekvieną smulkų pasiekimą reikia apdovanoti save. Tarkim, už tris numestus kilogramus pažadėkite nusipirkti kokią smulkmenėlę.

Kaip motyvuoti pinigų pagalba?

Įsivaizduokite daiktą, kurio labai trokštate. Daiktą, bet ne maistą. Tarkim, kelionę į Barseloną, knygų seriją arba naują kompiuterį – jūs šių daiktų ar pramogų labai norite, tačiau neturite arba gailite pinigų. Kiekvienąkart, kai norėsite nusipirkti kažko skanaus ar žalingo jūsų figūrai maisto, imkite sumą, kurią norėjote išleisti ir dėkite į taupyklę. Net nepastebėsite, kai reikalinga suma bus sukaupta! Dviguba nauda – lieknėjate ir siekiate savo svajonės.

Lieknėjimas – „šaltasis karas“?

Jei lieknėjate tik dėl to, kad pagerintumėte santykius su antrąja puse, būkite atsargūs. Amerikiečių mokslininkai padarė išvadą, kad lieknėjimas atvirkščiai gali tik pabloginti santykius arba juos išardyti.

Priežastis labai banali – vienas partneris daro spaudimą kitam. Jei nori lieknėti abu partneriai, jie vienas kitą palaikys. Jei lieknėja tik vienas poroje, kiekvienas numestas kilogramas bus tarsi „šaltojo karo“ pradžia. Bėda ta, kad keičiasi lieknėjančiojo požiūris ir elgesys:

Tas, kuris nori sulieknėti, kritikuoja savo partnerį, nenorintį nieko keisti – nei savo gyvenimo būdo, nei mitybos, nei aktyvumo;

Atsiranda interesų konfliktas, kai vienas nori vakarieniauti vegetariškame restorane, kitas – įprastame. Vienas valgo ir perka mažo kaloringumo maistą, kitas nenori riboti savęs „neskaniu maistu“. Vienas nori judėti ir gyventi aktyviai, kitas – leisti vakarus prie televizoriaus;

Įtempta situacija namuose sukelia problemas ir lovoje, o juk seksas yra santykių barometras.

Ir viskas ima po truputį griūti, jausmai vėsta, santykiai blogėja. Todėl būkite atidūs ir žinokite, kad keičiantis jūsų gyvenimo būdui, keičiasi ir jūsų mąstymas – ir visa tai turi įtakos santykiams. Lieknėjimo startą pradėkite kartu ir vis palaikykite savo partnerį, nes tik tuomet sulauksite palaikymo iš jo ar jos pusės. O turėdami bendrą tikslą dar ir sustiprinsite savo santykius.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tyrimas: lietuviams planuojant kalėdinio stalo meniu svarbiausia kokybė bei šviežumas
Reklama
Jasonas Stathamas perima „World of Tanks“ tankų vado vaidmenį „Holiday Ops 2025“ renginyje
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos