6:00
Neskubėkite šokti iš lovos tik suskambėjus žadintuvui. Palepinkite save ir pagirkite kokia penkias minutes. Pasitempkite, atsiminkite, ką sapnavote. Tik po to atsikelkite ir eikite į virtuvę. Išgerkite vandens stiklinę ir suvalgykite bananą – tai jūsų energijos šaltinis.
6:20
Pats laikas mankštai. Jei oras geras, apsiaukite sportbačius ir išbėkite į lauką. Tai padovanos jums teigiamų emocijų! Tačiau jei šalta ir blogas oras, mankštą galite atlikti ir namuose. Vis dėlto, jei nemėgstate rytinės mankštos, pratimus atidėkite 18 valandai.
7:00
Laikas vandens procedūroms! Palįskite po dušu ir galvokite tik apie gerus dalykus, tegul vanduo pakrauna jus teigiama energija.
7:30
Paruoškite skanius ir sveikus pusryčius. Puikiai tiks omletas su špinatais, keptas ant alyvuogių aliejaus. Užvirkite žalios arbatos arba juodos kabos, atsiriekite pilno grūdo duonos, palepinkite save uogiene. Pusryčius pabaikite vaisiais.
8:00
Laikas šveisti dantis. Kaip monotonišką darbą paversti malonumu? Labai paprasta: įsijunkite muziką ir pradėkite. Valykite dantis per vieną dainą – tai kaip tik ir bus 3 minutės.
8:30
Kelias į darbą – dar vienas būdas padovanoti sau laiko. Mašinoje įsijunkite audioknygą, jei važiuojate visuomeniniu transportu, mokinkitės anglų kalbos žodžius arba vartykite mokslinį žurnalą. Skirkite laiko (nors ir mažai) dvasiniam tobulėjimui.
Rytas darbe
9:00
Prieš įeinant į ofisą, užeikite į parduotuvę ir nusipirkite mineralinio vandens buteliuką. Įpraskite jį laikyti ant savo stalo. Ir per dieną išgerkite bent pusantro litro vandens.
10:00
Raskite ofise vietą, kur galite pasilikti vieni. Atsistokite tiesiai, įtraukite pilvą, ištieskite nugarą ir jokiais būdais neišlenkite juosmens! Ištempkite rankas į viršų, pasitempkite. Pajuskite, kaip išsitempia stuburas. Rankas nuleiskite ir pakartokite 3-4 kartus.
Daugiau judėkite dienos metu: nesinaudokite el. paštu, bet patys bendraukite su kolegomis, vaikščiokite, o ne dalinkitės informacija kitais būdais – telefonu, skype ir pan.
11:00
Atėjo laikas antriesiems pusryčiams. Suvalgykite obuolį ar saują riešutų. Angliavandeniai ir baltymai suteiks jums papildomų jėgų.
12:00
Prieš pietus išeikite pasivaikščioti. Raskite bendraminčių ir 20 minučių vaikščiokite. Tik po to sėskite pietauti.
Diena judesy
14:00
Po pietų taip pat galima pasivaikščioti. Grįžę į ofisą greitai pajusite norą pamiegoti. Tai normalu. Puiku, jei turite galimybę numigti. Bent jau užmerkite kuriam laikui akis. Tyrimai įrodė, kad 15-20 minučių miego darbo metu stiprina dėmesį, atmintį ir šalina nuovargį.
15:30
Neseniai papietavote ir vėl jaučiate alkį? Neatsisakykite užkandžių: puikiai tiks duoniukai ir vaisiai. Arba išgerkite stiklinę pieno, tik be bandelės.
16:30
Pats laikas pasimankštinti! Atlikite keletą tempimo pratimų. Sėdėdami ant kėdės kuo plačiau pastatykite kojas ir padėkite rankas ant kelių. Pasilenkite į priekį, kad nugara būtų tiesi, o pilvas įtrauktas. Pratimo metu nereikia įtempti raumenų, o atvirkščiai – stengtis atsipalaiduoti. Pajuskite, kaip tempiasi stuburas.
17:00
Atsipūskite nuo darbo keletui minučių. Pagalvokite apie vakaro arba kitos dienos planus. Taip sumažinsite įtampą ir susidėliosite savo mintis. Užsiimkite mechaniniu darbu, pavyzdžiui, atlikite tvarką ant darbo stalo.
Harmoningas vakaras
18:00
Tie, kas dar neatliko rytinės mankštos, pats laikas sudeginti kalorijas. Pradėkite lankyti sporto salę, šokių užsiėmimus, jogą ar plaukimą. Bent kartą per savaitę apsilankykite sporto užsiėmimuose.
19:00
Skanios vakarienės laikas. Dietologai pataria gaminti lengvą ir naudingą vakarienę iš daržovių ir žuvies.
20:00
Neklausykite paskaitų apie tinginystę – laikas poilsiui taip pat turi būti. Pailsėkite nuo fizinio krūvio, raskite dvasinę ramybę. Išsimaudykite vonioje, pašokite pagal mėgiamą muziką, pasivoliokite lovoje, perverskite nuotraukų albumus – stenkitės užmiršti apie visas problemas ir reikalus.
21:00
Atėjo laikas pagalvoti apie būsimą dieną. Iš anksto susiruoškite rytdienai: susidėliokite rankinę, pasiruoškite dokumentus ir kitas smulkmenas. Ryte tuomet jums nereikės bėgioti po butą ir ieškoti reikalingų daiktų.
21:30
Prieš naktį prasitampykite. Tai panaikins įtampą raumenyse, jūs atsipalaiduosite ir užmigsite greičiau. Be to, nepamirškite išvėdinti kambarį – gaivus oras neprileis nemigos.
22:00
Jei ryte jūs vėl norite prisižadinti anksti ir nesijausti kaip sudaužyti, tuomet eikite gulti iki 12 valandos nakties. Saldžių sapnų!