„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Kodėl rinktis manualinę terapiją?

Manualinė terapija, arba gydymas rankomis, šiuo metu yra labai populiari ir vis su didesniu pagreičiu populiarėja. Ir ji veiksminga ne tik pasitempus ar po traumų.
Manualinė terapija
Manualinė terapija / Rituels d'Orient, Flickr.com

Specialistai, užsiimantys manualine terapija, teigia, kad beveik dėl visų problemų yra kaltas stuburas. Tiksliau jo pažeidimai. Galvos svaigimas, dažni galvos skausmai ar alpulys gali būti signalu, kad stuburo yra pažeistas ir kraujas nepatenka į galvos smegenis. Aštrus kaklo ir juosmens skausmas praneša mums apie nervo užspaudimą. Pastovus nugaros nuovargis, greičiausiai, raumenų spazmai – stuburo pakitimų rezultatas. Be to, ir vidinių organų darbas yra tampriai susijęs su teisinga laikysena ir sveiku stuburu. Todėl, jei kartais maudžia širdį, vertėtų pasitikrinti ir stuburą.

Tiesa, stuburas susinešioja, kaip ir kitos kūno dalys, jis senėja ir šio proceso pašalinti negalima. Su amžiumi vyksta negrįžtami pakitimai tarpslanksteliniuose diskuose, kurie turi įtakos ir nervinių šaknelių galūnėms. Kitas etapas – kraujotakos sutrikimai, įtampa ir spazmai raumenyse. 

Manualinės terapijos ypatumas yra tas, kad tai nėra medikamentinis gydymas. Dažniausiai specialistas prašo ir rentgeno nuotraukų. Kaip bus diagnozuota liga, priklauso nuo specialisto patirties ir nuovokumo. Vieno seanso metu retai kada pakanka 2-5 vizitų pas gydytoją. Be to, po pirmojo vizito turi praeiti šiek tiek dienų. Prireikia 3-5 dienų, kad raumenys užfiksuotų naują padėtį po manualinės terapijos.

Visiškai panaikinti negalavimų neįmanoma, tačiau viskas tik jūsų rankose, kaip jūs rūpinsitės savo kūnu toliau. Problemos su stuburu prasideda nuo mažų skausmų, o vėliau šis skausmas diena iš dienos tik stiprėja. Kiekvieną dieną galvokite, kaip sėdite prie kompiuterio, kaip stovėdami laukiate autobuso, ar pakankamai sportuojate ir vaikščiojate.

Ką daryti, kad kuo ilgesniam laikui atidėti apsilankymą pas manualinį terapeutą?

  • Vaikščiokite į baseiną. Nemokate plaukti, lankykite vandens aerobiką. Tai vienintelės treniruotės, kai galima atlikti pačius sunkiausius pratimus be didelių pastangų. Plaukimas atstato mūsų organizmą, gydo ir tuo pačiu veikia profilaktiškai stuburą. Be to, padeda numesti ir nereikalingus kilogramus.
  • Nesikūprinkite. Nebijokite pabarti ir šalia esančius kolegas. Jei kalbate telefonu, atsistokite. Ir kuo dažniau vaikščiokite po biurą.
  • Nekelkite sunkių daiktų. Jei esate moteris, tuomet prisiminkite, kad esate tikra ledi: nešioti sunkius daiktus ir pirkinių krepšius tikrai ne jums.
  • Daugiau judėkite. Nekeikite sugedusio lifto – už laipiojimą laiptais stuburas jums padėkos. Beje, ir šlaunys. Statykite automobilį toliau nuo biuro, kad galėtumėte dar ir pasivaikščioti. Jei tai nemotyvuoja, įsigykite žingsniamatį, kuris jums primins apie privalomus kilometrus kasdien.
 

 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų