Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

Kvėpuokite teisingai

Tokia žmogaus prigimtis – nekreipti dėmesio į tai, kas yra natūralu ir vyksta šalia mūsų. Net ir tuomet, jei tai labai svarbu. Žmogaus požiūris į kvėpavimą – vienas iš pavyzdžių. Mūsų gyvenimas prasideda nuo pirmo įkvėpimo ir baigiasi paskutiniu atodūsiu. Tačiau į savo kvėpavimą nekreipiame jokio dėmesio.
Kvėpavimo pratimai
Kvėpavimo pratimai / Sandra Mars, Flickr.com
Temos: 1 Kvėpavimas

Ir vos tik susiduriame su rimtomis problemomis, koks nors „guru“ apšviečia mus, mes iškart pradedame klausyti savo kvėpavimo – kaip gi anksčiau jo nepastebėdavome!

Jei teisingai norite atlikti bet kokį fizinį pratimą, ilgiau vaikščioti ar įveikti stresą, be kvėpavimo pratimų neapsieisite. Kvėpavimo pratimai padeda pasirengti profesionaliems dainininkams, aktoriams, alpinistams, narams ir kitiems specialistams.

Tiesa, kvėpavimo sistemos yra įvairios ir netgi prieštaraujančios viena kitai – pradedant nuo gilaus baigiant paviršiniu kvėpavimu, galima kvėpuoti per nosį arba per burną, tai gali būti greitas arba lėtas tempas.

Įprastomis sąlygomis žmogaus organizmas sėkmingai reguliuoja kvėpavimo procesą. Todėl nėra „teisingo“ arba „neteisingo“ kvėpavimo. Įprastomis sąlygomis žmogus kvėpuoja ne taip, kaip nori ir ne taip, kaip naudinga, bet taip, kaip reikia organizmui – kad palengvintų savo egzistavimą.

Sveikas žmogus ir kvėpuoja teisingai. Ir kai miega, ir kai svorius nešioja, ir kai pyksta. Ir netgi tada, kai kvėpavimas tarytum apmiršta arba savaime padažnėja.

Jei domitės kvėpavimo technikomis, paklausykite keletą patarimų.

  • Svarbiausiai. Kažką keisti reikia tik tuomet, jei jums kažkas netinka šiuo metu. Jūsų organizmas puikiai dirba? Nieko ir keisti nereikia. Vargu, ar jums reikia pagerinti gyvenimą, jei jis ir taip geras.
  • Apsispręskite, ko jūs norite. Būtent tai svarbu renkantis kvėpavimo techniką. Vienas dalykas, kai jūs nerandate ramybės ir aiškumo galvoje. O štai visai kita situacija, kai kvėpavimo technikos dėka norite padidinti balso diapazoną.
  • Laikykitės instrukcijų. Jei pasirinkote konkrečią metodiką ir siekiate konkretaus rezultato, atminkite – rašantys autoriai pasiekė jų tik tiksliai laikydamiesi šios metodikos. Jei iškyla sunkumų, kreipkitės į specialistus.
  • Atkreipkite dėmesį į savo organizmo būklę ne tik šiuo metu, bet ir į visas jo galimybes bei neišnaudotus resursus. Yra nemažai pavyzdžių apie žmogaus kūno fizines galimybes, taip pat ir kvėpavimo, kai šis gelbėja ir gydo nuo įvairių kvėpavimo ligų.
  • Jūsų gyvenimo būdas. Nusiteikite, kad pratimus reikės atlikti reguliariai ir ilgą laiką. Išsirinkite tokią metodiką, kuri jums yra įdomi, patinka ir kuria patys galite užsiimti. Atsižvelkite į savo laisvą laiką, komandiruotes, netgi namų plotą ir gyventojus.

Taigi, koks kvėpavimas yra teisingas? Tik toks, kuris suteikia jums energijos ir gyvenimo jėgų.

Kvėpuokite į sveikatą!

 

 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tyrimas: lietuviams planuojant kalėdinio stalo meniu svarbiausia kokybė bei šviežumas
Reklama
Jasonas Stathamas perima „World of Tanks“ tankų vado vaidmenį „Holiday Ops 2025“ renginyje
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos