1 mitas: mankštinant pilvo presą, jis tampa plokščias
Atsilenkimai per šoną – vienas efektyviausių pratimų, stiprinančių pilvo presą, tačiau tai nereiškia, kad vidurinė jūsų pilvo dalis sulieknės. Šie pratimai nesudegina labai daug kalorijų, todėl ir neturi įtakos pilvo riebalų deginimui.
Nors atsilenkimai iš tikrųjų gerina didelės pilvo preso dalies tonusą, tačiau būtent pratimai pečiams ir sėdmenims gerokai sustiprina vidinį kūno „karkasą“.
2 mitas: kuo daugiau prakaituojate, tuo daugiau kalorijų sudeginate
Jūs esate permirkę nuo prakaito? Tai dar nereiškia, kad sudeginote daugiau kalorijų nei įprastai.
Prakaitas – biologinė reakcija, atšaldanti odą ir reguliuojanti vidinę kūno temperatūrą. Galima sudeginti kalorijas, stipriai neprakaituojant, vaikštant ar sportuojant su svarmenimis.
3 mitas: bėgiojimas kenkia keliams
Tyrimais įrodyta, kad tų, kurie bėgiodavo vyresniame amžiuje, keliai yra tokie patys sveiki kaip ir tų, kurie nebėgiodavo. Ir nors bėgiojimas asfaltu saugesnis sąnariams nei, pavyzdžiui, futbolas, nereiškia, kad jis visiškai neturi jokios žalos.
Moterys 4-6 kartus dažniau nei vyrai kenčia nuo kelių traumų dėl bėgiojimo, kadangi raumenų balansas yra visiškai kitaip išsidėstęs.
Specialistai rekomenduoja atlikti viso kūno raumenų stiprinimo pratimus du kartus per savaitę – taip jūs pasiruošite bėgiojimui, užsiaugindami reikiamus raumenis.
4 mitas: tempimo pratimai padeda greičiau atsigauti
Galite atlikti tempimo pratimus, jei jie jums patinka. Tačiau tyrimų rezultatai rodo ką kitą.
Laktato lygis kraujyje rodo raumenų nuovargį. Atliekant tempimo pratimus po treniruotės šis lygis nesikeičia. Vis dėlto nors tempimas nelabai mažina raumenų skausmą, jis turi kitų privalumų. Jei atliekate šiuos pratimus iš karto po treniruotės, kol kūnas dar neatšalęs, tai gerina sąnarių lankstumą.
5 mitas: reikia sportuoti 45 minutes, kad gautumėte naudos
Net jei jūs sportuojate tik 10 minučių arba pusvalandį per dieną, užtenka, kad gerintumėte širdies ir kraujagyslių sistemos sveikatą. Vis daugiau tyrimų įrodo, kad trumpos treniruotės kai kuriais atvejais yra naudingesnės.
Tačiau jei norite sulieknėti, aktyvumo išties reikės daugiau. Specialistai rekomenduoja 250 minučių arba 4 valandų intensyvių fizinių treniruočių per savaitę, kad numestumėte nereikalingus kilogramus.
6 mitas: kuo daugiau treniruojatės, tuo geriau
Poilsio dienos taip pat yra svarbios kaip ir treniruotės. Jūsų kūnui reikia atsistatyti, ypač po intensyvių treniruočių.
Jei sportuojate kasdien, galite susitraumuoti arba pasitempti. Naujokams rekomenduojama kas dieną atlikti pertrauką, o pažengusiems – kartą per savaitę.
Ir nepamirškite apie treniruočių įvairovę, nes ta pati programa taip pat gali traumuoti.
7 mitas: joga padeda lieknėti
Nors joga ir lavina lankstumą bei ištvermę, jos negalima lyginti su intensyviu aerobiniu krūviu. 50 minučių jogos treniruotės metu sudeginama 237 kkal, o to paties laiko aerobikos metu sudeginama 500-600 kkal.
Vis dėlto jogos užsiėmimai padės jums sulieknėti, tik netradiciškai. Joga padeda žmogui pažinti ir sustiprinti savo kūną, todėl tie, kas rimtai studijuoja jogą, stebi ir tai, ką jie valgo.