Joga lovoje

Praktikuodami jogą, atsikratysite įkyrių minčių, nervingumo, įtampos, streso. Šis paprastas kompleksas, kurį siūlo jogos trenerė Virginie Cohen, galite atlikti gulėdami lovoje, dar su pižama, be jokio specialaus pasiruošimo.
Kai kurias jogos asanas galite atlikti neišlipę iš lovos
Kai kurias jogos asanas galite atlikti neišlipę iš lovos / Eli Christman, Flickr.com
Temos: 1 Joga

Atpalaiduoti kūną, nuraminti kvėpavimą, pagerinti kraujotaką jums padės paprastos trys pozos, praktikuojamos prieš miegą. Beje, iš pasiūlytųjų galite pasirinkti vieną ar dvi, kurios jums patiks labiausiai.

Pusiau tiltelis

Gulėdami ant nugaros, išsitieskite. Keliai sulenkti, kojos pečių plotyje. Išsitieskite taip, kad apatinė nugaros dalis kuo stipriau prisiglaustų prie čiužinio. Lėtai kelkite apatinę pilvo dalį į viršų; tuomet visiškai atkelkite dubenį, po truputį kelkite nugarą – slankstelis po slankstelio, iki menčių, kol krūtinė nepasieks smakro. Pasilikite šioje pozoje natūraliai įkvėpdami ir iškvėpdami septynis kartus. Tuomet lėtai, slankstelis po slankstelio, nuleiskite nugarą į pradinę padėtį. Pagulėkite keletą akimirkų, tuomet pakartokite vėl viską tris kartus.

Ši poza sugrąžina visam kūnui harmoniją. Ji padeda atpalaiduoti kojas ir dubenį, stimuliuoja viršutinės kūno dalies organus. Šio pratimo pagalba pašalinsite nugaros įtampą ir sumažinsite stuburo skausmus.

Susukimas sėdint

Atsisėskite turkiškai laikydami tiesią nugarą. Lėtai pasukite viršutinę kūno dalį kartu su galva į dešinę, remdamiesi dešine ranka į čiužinį už savęs – maždaug prie kairiojo sėdmens. Kairiu delnu laikykitės už dešinio kelio. Giliai kvėpuokite per nosį, stebėdami, kaip pilvas ir krūtinė prisipildo oro įkvepiant, ir kaip susitraukia iškvepiant. Stenkitės nekelti pečių. Atlikite septynis iškvėpimus ir įkvėpimus, tuomet grįžkite į pradinę padėtį. Pakartokite susukimą į kitą pusę.

Ši poza leidžia „atverti“ krūtinės ląstą ir atpalaiduoja saulės rezginį, kur dienos pabaigoje susikaupia įtampa. Susukimas atpalaiduoja stuburą nuo įtampos, kurią mes patiriame dienos metu.

Mudra energijos centrai

Žodis „mudra“ sanskrito kalboje reiškia „rankų poza“. Gulėdami ant lovos, padėkite po pakaušiu nedidelę pagalvę; kojos laisvai padėtos dubens plotyje. Užmerkite akis ir padėkite rankas ant kaktos – dešinę ant kairės, dešinės rankos nykštį ant kairės rankos nykščio. Giliai įkvėpkite, užlaikykite kvėpavimą plaučiuose tris sekundes ir lėtai iškvėpkite. Pakartokite septynis kartus.

Tuomet padėkite rankas ant pilvo šiek tiek žemiau bambos, pakeitę rankas – kairę ant dešinės. Ir vėl įkvėpkite ir iškvėpkite septynis kartus.

Tęskite kvėpavimą tuo pačiu ritmu, padėję rankas ant saulės rezginio; tuomet ant krūtinės, širdies plote, dar po to – ant gerklės. Kiekvieną kartą keiskite vietomis kairę ir dešinę rankas.

Ištieskite rankas ties kūnu, primerkite akis ir įsivaizduokite mėlyną dangų, po jį lakiojančius lengvus baltus debesis, į jus pučiantį lengvą vėjelį, jūs jaučiate malonius kvapus ir lengvai grimztate į miegą.

Ši poza leidžia pailsėti širdžiai, nuramina protą. Penkios apatinės čakros vėl prisipildo lengvumo ir energijos. Su viršutinėmis čakromis (kakta ir pakaušiu) vakare geriau nedirbti, kad nestimuliuotumėte smegenų veiklos prieš miegą.

 

 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų