„Sveikatos specialistai ir su vaikais dirbantys pedagogai pastebi, kad vaikų dienos ritmas yra išsibalansavęs: trūksta ritmingo darbo ir poilsio režimo, valgoma, kada yra laiko, nedaromos aktyvios pertraukos tarp pamokų, vis mažiau judama. „Mankštiados“ tikslas – linksmomis ir originaliomis mankštomis formuoti fizinio aktyvumo įpročius“, – iniciatyvą komentavo projekto „Sveikatiada“ koordinatorė Eglė Maliukevičiūtė.
Siekiant kuo aktyvesnio mokinių dalyvavimo, neapsiribojama tradicinėmis mankštomis. Šiemet dalyviai išbandys regbio, fechtavimosi treniruotes bei kovos menus. Jaunieji sportininkai dalysis savo patirtimi, kodėl pasirinko būtent šias sporto šakas ir kodėl jas rekomenduoja savo bendraamžiams. Praėjusiais mokslo metais „Mankštiados“ dalyvius mankštintis tiek gyvai, tiek virtualiai kvietė profesionalių krepšinio ir futbolo komandų atstovai.
Šios veiklos mokyklose imasi mokytojai – „Sveikatiados“ ambasadoriai. Jiems bus pristatyta informacija apie fizinio aktyvumo formas ir rūšis, kurias vaikams rekomenduoja specialistai, bei patarimai, kaip teisingai apšilti prieš pradedant aktyvią treniruotę.
Pasak mokytojų, ankstesnių „Mankštiadų“ dalyvių, vaikų entuziazmas – aiškiausias įrodymas, kad tokia veikla yra reikalinga. Mokiniai neraginami rinkosi sportuoti koridoriuose, žadėjo nevengti fizinės kultūros pamokų, priešmokyklinių grupių auklėtiniai prie rytinės mankštos ragino prisijungti ir savo tėčius bei mamas.
Prie „Mankštiados“ iniciatyvos prisijungia įvairaus amžiaus dalyviai – nuo lopšelių-darželių auklėtinių iki vyresniųjų klasių moksleivių. „Mankštiadoje“ pernai sportavo daugiau nei 19 500 vaikų iš 124 ugdymo įstaigų, šiemet tikimės per 20 000 moksleivių. Ir toliau judėsime savo pagrindinės misijos link – užauginti naują kartą moksleivių, kurie būtų informuoti, susipažinę su mitybos ir judėjimo svarba, nesivadovautų stereotipais ir gebėtų priimti tinkamus sprendimus, susijusius su sveika gyvensena“, – tikslus vardijo projekto „Sveikatiada“ koordinatorius Tadas Beržonskas.