Raumenų ištvermė
Važinėjimas „geležiniu arkliuku“ susijęs su kontrastais: kojų raumenys tai įsitempia, tai atsipalaiduoja, o tai turi įtakos gražių raumenų formavimuisi. Be to, važiuojant dviračiu jūs nepakenksite sąnariams, skirtingai nei kitose sporto rūšyse.
Aerobinis krūvis plaučiams
Ilgas dviračio mynimas gryname ore – puiki galimybė priversti dirbti plaučius, net ir tuo atveju, jei važiuojate lėtai. Deguonimi aprūpinamas kraujas, tuomet aktyviai maitinasi smegenų ląstelės, taip pat kepenys, širdis ir kiti organai. Nenuostabu, kad po pasivažinėjimo jausitės gerai ir žvaliai.
Stiprinate širdį ir kraujagysles
Tie, kurie renkasi dviratį kaip fizinius pratimus, 50 proc. sumažėja rizika užsidirbti infarktą. Be pagrindinės širdies ir kraujagyslių apsaugos, važiavimas dviračiu mažina ir varikozės riziką.
Padeda numesti svorio
Gera žinia, norintiems sulieknėti: važiavimas dviračiu sudegina daugiau riebalų, ypač šlaunų srityje. Vienintelis niuansas – treniruotės turi vykti kasdien ir trukti iki 45 minučių. Prie to pridėkite subalansuotą mitybą ir rezultatą netrukus išvysite.
Nervinės sistemos perkrovimas
Dviratis – jūsų ištikimas draugas, jei norite ramybės ir atgauti pusiausvyrą. Važinėdami dviračiu jūs atsisveikinsite su savo problemomis, buitinių nesutarimų ir net patys nepastebėsite, kai nuotaika pagerės, jūs įgausite daug optimizmo ir jėgų antplūdžio.
Trumparegystės profilaktika
Važinėjimas dviračiais teigiamai veikia netgi akies raumenis. Esmė ta, kad žiūrima į tolį, žvilgsnis fokusuojamas į objektus esančius toli.
Imuniteto stiprinimas
Reguliariai minant pedalus gryname ore, organizmas apdovanoja jus stipriu imunitetu ir leidžia lengvai išgyventi peršalimo sezoną. Pagal statistiką, gulintys po darbo ant sofos, 70 proc. dažniau suserga šaltuoju metų laiku.