„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Pratimai, padėsiantys išsaugoti jaunystę

Kiekvienas iš mūsų vienomis ar kitomis priemonėmis nori išsaugoti jaunystę. Dailiosios lyties atstovės nesibaido ir plastinės chirurgijos kabinetų, bet ir vyrams jie nebesvetimi. Tačiau net ir geriausi plastikos chirurgai nepadovanos mums su grožiu sveikatos. Mūsų organizmas sukurtas judėjimui, todėl be sveikos mitybos dar reikėtų skirti dėmesio ir fiziniui krūviui.
Ar esate pakankamai lankstūs?
Ar esate pakankamai lankstūs? / Ronin Vision, Flickr.com

Jaunystės paslaptis – lankstumas

Kas gi priverčia žmogų senėti anksčiau laiko? Pasirodo, kai netenkama vienos iš fizinių organizmo savybių – lankstumo. Su amžiumi lankstumas tampa ne toks intensyvus ir tai natūralus procesas. Organizmas silpnėja ir artėja senatvė. Ar galima atjaunėti bent 10 metų? Žinoma!

Pats geriausias laikas vystyti lankstumą – 14-16 metų. Tačiau jei jums seniai nebe „niolika“, nenusiminkite, viskas pataisoma.

Po 30 metų žmogaus organizme prasideda skeleto pokyčiai: tvirtėja sąnarių sienelės, mažėja ryšių plastiškumas. Didžiausias deformacijas patiria stuburas: kremzlės trupa, plonėja ir keičia formą. Dauguma dar nesulaukę 30 metų nebegali pasilenkti arba susilenkti.

O kaip patikrinti savo lankstumą? Štai keletas paprastų testų. Pasilenkite ir pabandykite delnais paliesti grindis. Arba lenkitės atgal ir stenkitės išvysti sienos vidurį. Jei šiuos pratimus atliekate sunkiai, vadinasi, organizmas jau pradėjęs senti. Tačiau šią niūrią situaciją galite pakeisti pradėdami sportuoti.

Pratimai lankstumui

Visi žemiau išvardinti pratimai tinka bet kokio amžiaus ir kompleksijos žmonėms. Daugiausiai jie skirti pradedantiesiems. Juos atlikti jums prireiks bet kokio dydžio kamuolys ir svarmenys. Pradedantiesiems rekomenduojama atlikti po 4 kiekvieno pratimo pakartojimus, vis didinant apkrovas. Orientuokitės į savo pojūčius ir bendrą sveikatos būklę.

1 pratimas

Atsistokite tiesiai, kojas pastatykite pečių plotyje. Rankos šiek tiek sulenktos prieš krūtinę. Vienas – sukite rankas į kairę, du – sukite į dešinę. Nejudinkite korpuso ir kojų. Stebėkite kvėpavimą: sukdamiesi įkvėpkite, grįždami iškvėpkite.

2 pratimas

Atsistokite ir ištieskite rankas tiesiai virš galvos. Kojos pečių plotyje. Vienas – lenkitės pirmyn, du – grįžkite į pradinę padėtį. Laikykite stuburą tiesiai. Lenkdamiesi stenkitės ištempti jį kiek įmanoma stipriau.

3 pratimas

Pirminė padėtis – kojos pečių plotyje. Nuleiskite rankas. Pradėkite sukti kūną kartu su rankomis į vieną, o paskui ir į kitą pusę.

4 pratimas

Iš pradinės padėties pradėkite spyruokliuoti pirmyn, o iškeltas rankas veskite už galvos kiek įmanoma toliau.

5 pratimas

Atsistokite tiesiai. Rankomis laikykite kamuolį tarpvietės lygmenyje. Pakelkite kairę koją, sulenkite ją 90 laipsnių kampu ir kelkite virš kamuolio. Tą patį pakartokite ir su dešine koja. Stuburą laikykite tiesiai.

6 pratimas

Atsistokite ant kelių. Rankas ištieskite į viršų. Laikykite stuburą. Lėtai lenkitės per juosmenį, rankas mesdami už galvos.

7 pratimas

Atsisėskite ant grindų, ištieskite kojas. Stuburas tiesus. Vienas – pakelkite dešinę koją ir po ja prakiškite kamuolį iš vienos rankos į kitą. Tą patį pakartokite su kita koja.

8 pratimas

Gulkite ant pilvo. Ištieskite rankas į priekį. Kamuolį suspauskite tarp pėdų. Vienas – kelkite į viršų ir kojas, ir rankas. Du – grįžkite į pradinę padėtį.

Tai paprasti aštuoni pratimai, skirti jūsų stuburo stiprinimui ir jo lankstumui. Tačiau tai tik didelio darbo pati pradžia. Svarbiausiai – netinginiaukite, nes juk sveikata ir jaunystė priklauso tik nuo jūsų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs