„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Reabilitacija po traumos

Būna nemalonių įvykių, palydimų traumomis. Gydant sudėtingas traumas, kai žmogus negali judėti, neišvengiama ir įvairių komplikacijų – raumenų atrofavimas, trofiniai galūnių pakitimai, organų aktyvumo sumažėjimas.
Reabilitacija po traumos
Reabilitacija po traumos / Rosmary, Flickr.com

Todėl labai svarbu ne tik sėkminga operacija ir gydymas, bet ir potrauminė reabilitacija. Ją sudaro gydomoji mankšta, masažas, manualinė terapija, mechanoterapija, fizioterapija, darbo terapija ir psichoterapija.

Reabilitacijos sėkmė priklauso ir nuo laiko. Kuo anksčiau bus pradėtas gydymas, tuo geresnis bus rezultatas. Geriausias variantas, kai praėjus trečiai parai po traumos, galima pradėti praktikuotis.

Nusiteikite visų pirma, kad reabilitacija po traumos – ilgai trunkantis procesas, tad turėkite kantrybės. Fiziniai pratimai turi būti specialūs ir individualūs, paskiriant konkretų tikslą ir metodiką. Svarbu, kad fizinis krūvis būtų teisingai paskaičiuotas.

Tai reiškia, kad ligoniui turi būti pateikti visi įmanomi pratimai, įtraukiant ir jėgos, ir aktyvaus judesio, ir intensyvumo pratimus. Taip pat reikia žinoti, kokie treniruokliai bus reikalingi pratimams atlikti. Gijimo sėkmė priklausys tik nuo teisingai paskirtos gydomosios mankštos.

Ritmingas raumenų bei sausgyslių sutraukimas ir atpalaidavimas pagerina mikrocirkuliacija audiniuose, leidžia išvengti sąstingio venose.

Niekada nenusiminkite ir nenuleiskite rankų. Nesėkminga kitų patirtis – tai vis tiek patirtis. Mes visi skirtingi ir turime skirtingus  vidinius resursus. Nereikėtų klausyti svetimų kalbų apie tai, kad neįmanoma atstatyti savo organizmo. Reikia tik pasistengti ir padirbėti.

Reabilitacija turi vykti prižiūrint specialistams.

Rekomenduojama rašyti reabilitacijos dienoraštį. Taip jūs lengviau atsiminsite ir užfiksuosite pokyčių dinamiką. Nereikia reabilituotis visais įmanomais ir jums žinomais būdais. Juk atstatymo procesas nėra greitas. Tai metodiškas ir atkaklus darbas.

Jei jaučiate, kad galite kažką padaryti patys, nesinaudokite kitų pagalba. Tebūnie lėtai ir ne visuomet pavyks, tačiau pratimus ir žingsnius atliksite patys savarankiškai.

Judėjimas – tai gyvenimas. Prisiminkite tai. Stenkitės judėti pastoviai, kiek tik galite. Nesėdėkite vienoje vietoje ir jei galite, nesirinkite neįgaliųjų vežimėlio.

 

 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs