Šalin stresą kvėpavimo pagalba

Kaip susidoroti su kasdieniniu stresu? Labai paprasta – paprasčiausiai kvėpuokite. Ir nereikia pulti prie saujos tablečių ar gerti litrais arbatą. Kvėpavimas – puikus būdas kovoti su stresu. Svarbiausiai, labai efektyvus ir saugus.
Kvėpavimo pratimai
Kvėpavimo pratimai / Breathe into th Bag

Išmokite teisingai kvėpuoti

Sveikata yra labai susijusi su kvėpavimu. Ir čia prisideda ne tik oras, kuriuo mes kvėpuojame, bet ir kaip mes kvėpuojame. Kvėpuoti – tai taip natūralu, kad niekas nestebi šio proceso. O reikėtų! Iš pradžių reikia išsiaiškinti, kaip jūs kvėpuojate – pilvu ar krūtine? Iš tikrųjų, reikia kvėpuoti diafragma, t.y. pilvu. Taip mes kvėpuojame nuo gimimo.

Kvėpavimą krūtine galima pavadinti taip – „mušk ir bėk“. Mes pradedame kvėpuoti tankiai ir giliai, kai yra kritinės situacijos, kai iškyla pavojus, tačiau net ir pavojui nuslūgus, ir toliau taip kvėpuojame. Vos tik persijungtumėte į diafragminį kvėpavimą, nervinė įtampa nuslūgtų ir jūs nusiramintumėte.

Kvėpavimo pratimų yra labai daug. Įprasta kvėpavimo schema yra ši: iškvėpimas turi trukti 3-4 kartus ilgiau nei įkvėpimas. Tarkim, jei jūs įkvėpėte per 4 sekundes, iškvėpimas turi būti 8-12 sekundžių. Kuo lėčiau ir giliu kvėpuojate, tuo ramesni tampate. Beje, kvėpuoti reikia nosimi. Stenkitės pilnai įkvėpti, išpūsdami pilvą. Neforsuokite: iš pradžių įkvėpimas turi būti šiek tiek gilesnis nei kvėpuojate įprastai, kitaip gali apsvaigti galva.

Atminkite, kad kvėpuojant turi būti tiesi nugara. Jei kūprinsitės, gerų rezultatų nepasieksite. Kvėpuokite bent 5-10 minučių per dieną ir pajusite palengvėjimą bei toks kvėpavimas taps įpročiu. Nustos skaudėti galvą, jausitės geriau ir atrodysite puikiai.

Kovokite su stresu

Jei dažnai jaučiate baimę – su ar be priežasties, jei pradeda dūsti nerimo metu, jei labai greitai pradeda panikuoti, šie pratimai jums greitai pagelbės susidoroti su užklupusiais nemaloniais pojūčiais.

  • Atsisėskite tiesiai, atsiremkite į kėdės atlošą ir stebėkite savo kvėpavimą, nesistengdami pakeisti jo eigos. Pajuskite, koks vėsus oras įkvėpimo metu, ir koks šiltas – iškvėpimo. Susikoncentruokite tik ties kvėpavimu ir paprasčiausiai kvėpuokite.
  • Įtempkite lūpas ir stipriai iškvėpkite per šiek tiek sučiauptas lūpas keletą kartų. Iškvėpimas turi būti greitas ir aštrus.
  • Atsisėskite patogiai. Pakvėpuokite pilvu, stebėdami, kad iškvėpimas būtų dvigubai ilgesnis nei įkvėpimas.
  • Stresą puikiai šalina vaikščiojimas. Tačiau ne nervingas, bet tikslingas su teisingu kvėpavimu. Žengdami 4-6 žingsnius, pilnai įkvėpkite. Kitus 2-3 žingsnius nekvėpuokite. Iškvėpkite per 4-6 žingsnius.
  • Atsisėskite tiesiai, nugara tiesi. Lėtai įkvėpkite per nosį, burną užčiaupkite. Tuomet lėtai ištempkite kaklą ir šiek tiek pakelkite smakrą. Skaičiuodami iki 4 sulaikykite kvėpavimą ir tuomet stipriai iškvėpkite per nosį. Pakartokite pratimą 5 kartus, ir to užteks atsigauti.
  • Norėdami atsikratyti įkyrių minčių, dešinės rankos nykščiu užspauskite dešinę šnervę, kad neitų oras. Lėtai įkvėpkite ir iškvėpkite per kairę šnervę. Tuomet pakartokite tą patį su dešine šnerve. Būtina atlikti 15-20 kvėpavimo ciklų.
  • Pačiais kritiniais momentais labai padeda stūmimo kvėpavimas. Per nosį staigiai įkvėpkite oro ir tuomet su jėga, naudodami pilvo presą ir diafragmą, aštriai iškvėpkite su garsu per burną – tai turi priminti garsą „cha“. Iškvėpti turite iki galo, kad presas priliptų prie stuburo.
 

 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tyrimas atskleidė: „Lidl“ dažno vartojimo prekių krepšelis – pigiausias
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai