„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Saugios treniruotės principai

Sporto treniruotės naudingos tiems, kas rūpinasi savo sveikata ir fizine forma. Vis dėlto sportuoti reikia protingai ir „neužsidirbti“ traumų. Ką daryti, kad užsiėmimai nesibaigtų trauma?
Kaip sportuoti ir nedaryti klaidų
Kaip sportuoti ir nedaryti klaidų / Flickr.com
Temos: 1 Treniruotė

Idealiu atveju kiekvieną treniruotę turėtų prižiūrėti treneris. Deja, net ir sporto klubuose galima sutikti nemažai neprofesionalių specialistų.

Todėl pagrindinė taisyklė sportuojant – vadovautis sveiku protu ir atsisakyti pratimų, kurie neatitinka jūsų fizinio pasiruošimo.

Pirmas požymis – skausmingas sportavimas
Skausmas – natūralus organizmo signalas, kuris praneša apie tai, jog kažkas vyksta negerai. Nekvalifikuotas treneris gali nekreipti dėmesio į jūsų skundus ir aiškinti nemalonius pojūčius kaip jūsų mažo aktyvumo problemą. Tačiau iš tikrųjų profesionalūs sportininkai treniruojasi be skausmo.

Neignoruokite organizmo siunčiamų skausmingų signalų, nes tai gali iššaukti traumas, kurios vėliau tampa chroniškomis ir užsitęsti ilgą laiką. Ką daryti? Paprasčiausiai nutraukite užsiėmimus ir leiskite organizmui pailsėti, būtinai pakeiskite treniruočių planą.

Antrasis požymis – darbas be poilsio

Net ir pačios profesionaliausios treniruotės gali sutraumuoti, jei tinkamai nesiilsėsite. Dauguma atvejų sportinės traumos ištinka ne dėl blogai atliekamos technikos, bet dėl per didelės įtampos ir per ilgo treniravimosi. Traumos ištinka tuomet, kai organizmas nespėja atsistatyti po fizinio krūvio.

Norint išvengti tokių nemalonumų, teisingai ilsėkitės ir mainykite aktyvumo bei relaksacijos periodus.

Trečiasis požymis – monotoniški pratimai

Net jei jūs nusprendėte rimtai sportuoti tik dėl to, kad jūsų pilvas taptų plokščias arba išryškėtų bicepsai, nereikėtų dirbti vien tik su šiais raumenimis.

Atlikdami vienus ir tuos pačius pratimus kiekvieną dieną, jūs didinate raumenų krūvį, pertempiate raiščius ir sausgysles, o tai sąlygoja traumas, uždegimus ir netgi lūžius.

Kad taip neatsitiktų, atlikite kuo daugiau įvairesnių pratimų, o taip pat nepamirškite užsiėmimų, skirtų širdies ir kraujagyslių sistemai.

Ketvirtasis požymis – nekontroliuojamų judesių atlikimas

Šios problemos kyla dėl nuovargio, neteisingos technikos ir nedėmesingumo. Atlikdami pratimus, jūs turite kontroliuoti savo kūną, gerai suprasti jo galimybes.

Profesionalus treneris iš pradžių jus išmokins atlikti teisingus pratimus, stebės jūsų organizmo biomechaniką, ir tik paskui leis didinti krūvį bei treniruotis savarankiškai.

Penktasis požymis – nenatūralūs judesiai

Bet kokie nenatūralūs judesiai – tai rizika susitraumuoti. Kaip taisyklė, jie susiję su treniruokliais, netinkamais jūsų ūgiui ar svoriui, arba priverčiančiais jūsų raumenis ir kitus organus lankstytis netinkamu diapazonu.

Paprašykite, kad treneris parinktų tinkamus treniruoklius ir patys stebėkite savijautą. Jei vis tiek jaučiate nemalonius pojūčius, nutraukite treniruotes.

Šeštasis požymis – per daug ir per greitai

Po truputį didinkite treniruočių laiką ir pratimų intensyvumą, taip organizmas adaptuosis prie fizinio krūvio ir taps ištvermingesnis. Neforsuokite šio proceso, nes visa tai gali iššaukti traumas.

Pradedantieji mokosi visko po truputį ir reguliariai didina fizinį krūvį, stebėdami savo pojūčius. Priešingu atveju galite patirti ne tik traumas, bet ir kartų nusivylimą. Net ir tikri profesionalai kartais patenka į šias pinkles: jie mano, kad viską gali daryti rimtais krūviais.

Būkite realistai ir įvertinkite savo jėgas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs