Medikai vieną iš raumenų skausmo priežasčių įvardina raumenų skaidulų pažeidimus, kuriuose atsiranda mikroįtrūkimai. Toks skausmas kyla dažniausiai kitą dieną ir gali trukti dvi-tris dienas. Atsiradus raumenų uždegimui kraujas jų nemaitina deguonimi, raumenims trūksta skysčių. Pašalinti raumenų skausmą reiktų ir dėl to, kad negalite tęsti treniruočių.
Mažinkite riziką
Kai kurie specialistai teigia, kad mankšta prieš treniruotę ir raumenų atpalaidavimas po jos – teisingas būdas pašalinti skausmus. Netgi po kiekvieno didesnio fizinio krūvio reikėtų atpalaiduoti ir pratampyti raumenis.
Jei pažeidėte raumenis treniruotės metu – pasinaudokite ledu. Ledą, įsuktą į rankšluostį, reikia dėti prie skaudamos ir pažeistos vietos. Tačiau naudoti šį metodą ilgesnį laiką nerekomenduojama, kadangi šaltis, nors ir neleidžia plisti uždegimui, stabdo gijimo procesą.
Kovojame su priešu
- Jei treniruočių metu nesate patyrę traumų, tuomet raumenų „depresiją“ panaikinkite šiltoje vonioje. Bet tik tokiu atveju, jei po treniruotės praėjo ne mažiau nei 12 valandų. Šiluma pagreitina kraujotaką ir atpalaiduoja. Taip pat labai tinka šildyklės, tepalai, kremai, balzamai, skirti specialiai sportinėms traumoms. Tačiau šildyti traumuotą vietą galima tik praėjus maždaug 72 valandoms po treniruotės.
- Pleištas pleištu. Kai kurie sportininkai įsitikinę, jog geriausias būdas „išmušti“ raumenų skausmą, tai vėl pradėti sportuoti. Lengvas sportinis krūvis šildo raumenyną, todėl skausmas mažėja.
- Pats maloniausias būdas – žinoma, masažas. Po treniruotės, kai jaučiate kiekvieną raumenį, nėra nieko patrauklesnio nei masažas. Jis taip pat aktyvina kraujotaką.