„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Sportas kritinėmis dienomis: kas galima ir ko negalima?

Problema kyla ne tik dėl to, kad patalynė ir drabužiai švarūs. Svarbu padaryti viską, kad nepakenkti moteriškam organizmui ir teisingai išnaudoti būseną, kurią suteikia kritinės dienos.
Kritinėmis dienomis labiausiai rekomenduojama joga
Kritinėmis dienomis labiausiai rekomenduojama joga / Flickr.com

Pratimams – taip!

Šiuolaikiniai gydytojai ir sporto treneriai nedraudžia sportuoti kritinėmis dienomis. Protingas fizinis aktyvumas netgi rekomenduojamas, kadangi palengvina tam tikrus simptomus: nerimą, nuovargį, galvos skausmą, spazmus, pilvo pūtimą.

Joga

  • Ką galima. Kvėpavimo technika ir relaksacija. Šie pratimai mažina įtampą, stresą, didina kraujo tekėjimą ir deguonies kiekį, ramina nervinę sistemą. Dauguma asanų tinka menstruacijų periodui, o yra tokių, kurios realiai sumažina skausmus, pavyzdžiui, kobra, pusiaumėnulis ir kt.
  • Ko negalima. Bendros rekomendacijos – nedarykite tokių pozų, kuriose galva yra arčiau grindų nei pats kūnas. Nereikėtų šiomis dienomis stovėti ant galvos, atlikti žvakę ir panašias asanas. Taip pat reikėtų vengti intensyvios jogos.

Aerobika

  • Ką galima. Jei jums patinka aerobika, kritinėmis dienomis nereikėtų nutraukti šių užsiėmimų. Pratimai pakelia nuotaiką, nuteikia optimistiškai, mažina spazmus. Labai geras papildinys – muzika, kuri leidžia sumažinti skausmingus pojūčius.
  • Ko negalima. Draudžiama aukšto intensyvumo aerobika – tai pratimų kompleksas, reikalaujantis didelės įtampos. Tokie užsiėmimai tik paaštrins visus bloguosius kritinių dienų simptomus.

Bėgiojimas

  • Ką galima. Jei jūs jau ilgai bėgiojate gryname ore, nepraleiskite treniruočių – paprasčiausiai tomis dienomis greitai vaikščiokite arba bėgiokite ristele. Grynas oras sumažina bet kokius skausmus. Mažo intensyvumo kardiotreniruotė taip pat gamina endorfinus, kurie blokuoja skausmo signalus.
  • Ko negalima. Bėgioti nerekomenduojama, ypač, jei jūs tik mėgėja. Kritinėmis dienomis padidėja traumų tikimybė. Menstruacijų metu organai tampa lengvai pažeidžiami.

Šokiai

  • Ką galima. Bet kokie šokiai taps jūsų gelbėtojais kritinėmis dienomis. Apie muzikos gerą įtaką jau rašyta. O šokio judesiai padės sumažinti skausmus ir spazmus. Pilvo raumenų mankštinimas teigiamai veikia pilvo skausmus.
  • Ko negalima. Bet kokie šokiai su akrobatikos elementais, taip pat klasikinis baletas.

Plaukimas

  • Ką galima. Puiki treniruotė sergant menstruacijoms, kadangi kraujagyslėms nėra spaudimo, tuo metu stiprėja raumenys. Be to, plaukimas mažina skausmą ir švelnina pilvo spazmus. Ir neverta nervintis dėl išsitepliojimo – šiuolaikinės higienos priemonės tikrai apsaugo pilnavertiškai.
  • Ko negalima. Apribojimų plaukimui nėra. Yra tik rekomendacijos pasirūpinti kokybiškomis higienos priemonėmis ir patogiu maudymosi kostiumėliu.

Zumba

  • Ką galima. Zumba – tai lotynų amerikiečių šokio ir fizinės treniruotės miksas. Menstruacijų metu ji nėra draudžiama. Raumenų tempimas ir šokio judesiai padeda sušvelninti spazmus.
  • Ko negalima. Kritinėmis dienomis, kaip ir minėta aukščiau, reikia vengti treniruočių intensyvumo. Todėl, kai pradedate dusti, pats laikas atsikvėpti. Stebėkite pulsą ir rinkitės savo ritmą. Nepamirškite vandens – gerkite jį treniruočių metu, kadangi vandens trūkumas skatina spazmų atsiradimą.
 

 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“