Krūtine, niekur nedink!
Deja, padidinti krūtinės pratimų pagalba neįmanoma, kaip ir pakeisti jos formos. O štai sumažinti – viskas taip paprasta... Daugelis merginų, kurios laikosi įvairių dietų, būna nemaloniai nustebintos visų pirma sumažėjusia krūtine.
Tačiau yra ir geros naujienos. Juk ne dydis svarbiausia – ir tą patvirtina vyrų apklausos. Svarbiausiai, kaip krūtinė atrodo, ar ji nukarusi, ar standi. Tad jei krūtinė ir sumažėjo dėl kokių nors priežasčių, nepulkite į paniką ir pradėkite sportuoti.
Treniruokite... nugarą
Labai svarbią krūtinės išvaizdai turi stuburas ir laikysena. Jei kūprinatės, jūsų krūtinė optiškai sumažėja, be to, atrodote tikrai ne dailiai. Norėdami stiprinti nugaros raumenis, lankykite pilateso, jėgos treniruotes arba atlikite įprastus pratimus su gimnastikos kamuoliu.
Nugaros ir krūtinės raumenys yra priešingose pusėse, tačiau sudaro tą patį „mechanizmą“. Todėl treniruoti reikia viską kartu, skiriant ir vieniems, ir kitiems vienodai dėmesio.
Tiesa, reikia būti atidžioms, jei turite stuburo iškrypimą – tokiu atveju būtina pasikonsultuoti su gydytojais ir treneriais.
Palaikykite ją
Nepamirškite apie specialius sportinius apatinius. Tos, kurios bėgioja arba renkasi aktyvią aerobiką, arba turi didelio dydžio krūtinę, būtinas krūtinės prilaikymas. Visais kitais atvejais tinka įprasti sportiniai apatiniai – apie nėriniuotas grožybes su lankeliais galite pamiršti. Apatiniai negali spausti, nes taip pažeidžiama kraujotaka.
Patys naudingiausi pratimai
- Svarmenų kėlimas ant horizontalaus suoliuko. Atsigulkite ant nugaros ant suoliuko, rankose turėkite po svarmenį, rankas sulenkite per alkūnes. Ištieskite rankas į šalis, ir grįžkite į pradinę padėtį. Tik nesuglauskite svarmenų viršutiniame taške.
- Rankų suvedimas. Pasirinkite „drugelio“ tipo treniruoklį – jį rasite beveik visuose sporto klubuose. Šio treniruoklio rankų suvedimas iš tiesų primena drugelių sparnus. Atsisėskite tiesiai, prispauskite nugarą ir sėdmenys prie pat treniruoklio sienelės. Įkvėpkite ir suveskite rankas prieš save, taip įtempdamos krūtinės raumenis. Po sekundės atpalaiduokite raumenis ir iškvėpdamos rankas grąžinkite į pradinę padėtį.
- Atsispaudimai, laikant plačiai rankas. Atsiremkite kojomis ir rankomis į žemę – atsispaudimų padėtis. Rankas padėkite šiek tiek plačiau nei pečiai. Visą kūną laikykite tiesiai, vienoje linijoje, nugara tiesi. Leiskite kūną žemyn taip, kad krūtinė beveik liestų grindis, ir kelkite į viršų, ištiesdamos rankas.
Prieš visus pratimus nepamirškite prasitampyti.